Koleje Dolnośląskie
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Tańsze podróże koleją po Dolnym Śląsku. Koleje Dolnośląskie i Polregio łączą weekendową ofertę
Jeden bilet pozwala przejechać pociągiem nieograniczoną liczbę kilometrów. To efekt współpracy dwóch przewoźników regionalnych: Kolei Dolnośląskich i Polregio. Miłośnicy wycieczek w ramach Dolnośląskiego Biletu Weekendowego zwiedzą województwo za 59 złotych.
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Tańsze podróże koleją po Dolnym Śląsku. Koleje Dolnośląskie i Polregio łączą weekendową ofertę
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Od czerwca podwyżki w Kolejach Dolnośląskich
Dolnośląski przewoźnik rokrocznie bije rekordy pod względem przejechanych kilometrów i przewiezionych pasażerów. Zarząd Spółki, chcąc docenić pracujących na te…
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Od czerwca podwyżki w Kolejach Dolnośląskich
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Sukces połączenia do Chocianowa
Po ponad dwudziestu latach kolej pasażerska wróciła do Chocianowa. Od grudnia ubiegłego roku podróżni mogą korzystać z regularnych, codziennych pociągów Kolei Dolnośląskich.
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Sukces połączenia do Chocianowa
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Kolejami Dolnośląskimi na ferie
Do wielu dolnośląskich atrakcji na ferie zimowe 2023 możemy dojechać koleją. Dzięki niej można zapomnieć nie tylko o korkach, ale i problemach z parkowaniem. Wybierających się na ferie może niepokoić rosnące obłożenie pociągów. Przewoźnik zapewnia jednak, że na zimowy sezon jest dobrze przygotowany.
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Kolejami Dolnośląskimi na ferie
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Wspólny bilet na MPK Wrocław i Koleje Dolnośląskie musi wrócić
Ekspert ds. transportu publicznego i były prezes Kolei Dolnośląskich Piotr Rachwalski uważa, że powrót wspólnego biletu na tramwaje, koleje i autobusy we Wrocławiu jest koniecznością. - Nie są to duże pieniądze dla budżetu, a jego brak utrudnia życie pasażerowi - mówił podczas spotkania.
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Wspólny bilet na MPK Wrocław i Koleje Dolnośląskie musi wrócić
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Koleje Dolnośląskie po raz kolejny grają z WOŚP
Przejazd pociągiem w kabinie maszynisty, szkolenie w symulatorze jazdy, archiwalne papierowe rozkłady jazdy czy zestawy kolejowych gadżetów. To tylko kilka z dziesięciu aukcji Kolei Dolnośląskich na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przewoźnik kolejny rok z rzędu włącza się w zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących. Co więcej, wszyscy wolontariusze WOŚP będą mogli w dniu finału (29.01) korzystać z przejazdów KD bezpłatnie.
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Koleje Dolnośląskie po raz kolejny grają z WOŚP
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Autobusem Kolei Dolnośląskich do Złotoryi?
Po Stroniu Śląskim i Lądku Zdroju przyszedł czas na Złotoryję. Samorząd Województwa Dolnośląskie wraz z regionalnym przewoźnikiem - Kolejami Dolnośląskimi planuje uruchomić komunikację zastępczą.
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Autobusem Kolei Dolnośląskich do Złotoryi?
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Rekordowy rok 2022 dla Kolei Dolnośląskich
Dolnośląski przewoźnik pobił rekord w historii swojej działalności. W 2022 roku Koleje Dolnośląskie przewiozły o blisko 2 mln więcej osób niż podróżowało z KD przed pandemią. Dotychczasowy rekord padł w 2019 roku, gdy w żółto-białych pociągach podróż odbyło 14,1 mln pasażerów. W zeszłym roku ta liczba wyniosła 16 milionów.
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
Rekordowy rok 2022 dla Kolei Dolnośląskich
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
160 km bez mandatu Kolejami Dolnośląskimi
Trwa akcja w Kolejach Dolnośląskich zachęcająca pasażerów do przesiadania się z samochodów na regionalny tabor. Samorządowy przewoźnik chce w przyszłym roku pob…
Kategoria: Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie
160 km bez mandatu Kolejami Dolnośląskimi
Kategoria: Dolny Śląsk, Poranny Gość, Koleje Dolnośląskie
Prezes KD: W 2023 roku przebijemy liczbę 16 mln pasażerów
Za nami pierwszy przejazd tzw. odcinkiem Nadodrzanki, czyli trasy kolejowej z Wrocławia do Głogowa, w którym uczestniczyło Radio Rodzina. Pociągi w żółto-białych barwach województwa wracają po dziewięciu latach na całą dolnośląską trasę. Dla podróżnych korzystających z połączeń nowością będą przede wszystkim większe pociągi – na trasie pojawią się Impulsy 45WE, pięcioczłonowe pojazdy mogące pomieścić ponad 500 pasażerów. Z Damianem Stawikowskim - prezesem Kolei Dolnośląskich wsiadamy w pociąg i rozmawiamy o nowościach w KD.
Kategoria: Dolny Śląsk, Poranny Gość, Koleje Dolnośląskie
Prezes KD: W 2023 roku przebijemy liczbę 16 mln pasażerów