Koleje Dolnośląskie przewiozły 100 mln pasażerów

fot. mat. pras./Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

100-milionowy pasażer KD jechał dziś pociągiem relacji Zgorzelec – Wrocław Główny. Z tej okazji wnętrze pojazdu zostało okolicznościowo przystrojone, a podróżnym wręczano podwójne vouchery na bilety weekendowe.

– Województwo dolnośląskie postawiło na transport publiczny, w szczególności na transport kolejowy. – podkreślił Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, mówiąc o znaczeniu kolei w systemie transportowym na Dolnym Śląsku.

Karpacz i Świeradów-Zdrój to najbliższe plany w zakresie przywracania połączeń w rozkładach jazdy Kolei Dolnośląskich, informuje Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

– To jest dla nas największy prezent, że to właśnie pasażerowie doceniają nas. – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Damian Stawikowski wyraził też wdzięczność pracownikom KD, którzy wspólnie pracują na sukces dolnośląskiego przewoźnika, a także podziękował Zarządowi Województwa za wspieranie działalności kolei na Dolnym Śląsku.

– Nie byłoby tego dnia gdyby nie dobra współpraca miedzy samorządem województwa a polskim rządem. Na przejęte od PKP linie pozyskujemy następnie rządowe dofinansowania, tak jak na linię przez Mysłakowice do Karpacza w ramach programu Polski Ład. Chcemy zrewitalizować jak najwięcej linii i wspólnie z polskim rządem likwidować wykluczenie komunikacyjne na Dolnym Śląsku – dodaje wicemarszałek Grzegorza Macko.

Regionalna spółka aktualnie realizuje jedną z kluczowych inwestycji na Dolnym Śląsku. KD w lipcu zakończy budowę własnej hali serwisowej. Dzięki niej przewoźnik znacznie zwiększy samodzielność i możliwości w zakresie naprawy taboru i przeglądów okresowych. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego kwotą przekraczającą 50 mln zł, a także przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Łączna wartość prowadzonych prac sięga 65 mln zł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content