Role mediów publicznych i mediów prywatnych zawsze będą się różniły

Fot. Arch. prywatne

Red. Agata Adamek, dziennikarka i reporterka polityczna TVN 24 była „Porannym Gościem” w Radiu Rodzina. Na antenie komentowała ostatnie wydarzenia: przyjęcie przez Sejm projektu uchwały ws. mediów publicznych, nocne protesty pod siedzibą telewizji polskiej z udziałem polityków oraz prace nad projektem budżetu państwa na rok 2024.

19 grudnia br. Sejm przyjął projekt uchwały w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. Za było 244 posłów, przeciw 84, a 16 wstrzymało się od głosu. W głosowaniu nie wzięło udziału 109 posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Poselski projekt złożyli politycy: Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polski 2050 oraz Lewicy. Przedstawicielem wnioskodawców był przewodniczący komisji kultury, Bogdan Zdrojewski.

-Politycy PiS zamiast uczestniczyć w głosowaniach w Parlamencie, wybrali obecność w siedzibie telewizji rządowej. – komentuje Agata Adamek, reporterka polityczna TVN24.

W rozmowie poruszamy też temat zmian standardów pracy dziennikarzy w Sejmie, pluralizm mediów, podwyżki w budżetówce i prace na Wiejskiej jeszcze przed świętami.

Posłuchaj:

Zob. też:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content