Kwietniowy Koncert Hawdalowy

Fot. mat. pras.

Aleksandra Idkowska i Dawid Troczewski z repertuarem pn. „Ulica Krochmalna” będą gośćmi najbliższego koncertu Hawdalowego we Wrocławiu. Wydarzenie już 21 kwietnia o godz. 18:00 w Synagodze pod Białym Bocianem.

Koncerty hawdalowe organizowane są we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem od 1996 roku. Hawdala – to radosne zakończenie szabatu; rozbrzmiewa w sercu Wrocławskiej Dzielnicy Wzajemnego Szacunku muzyką synagogalną i tradycyjną muzyką żydowską.

Na scenie w najbliższą niedzielę usłyszymy wokalistkę Aleksandrę Idkowską i pianistę Dawida Troczewskiego. Artyści przeniosą słuchaczy do stolicy, a dokładnie na dawną ulicę Krochmalną – najbardziej znaną ulicę żydowskiej Warszawy.

Bilety: 50zł normalny, 40zł ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy). Więcej informacji na stronie organizatora, czyli Fundacji Pro Arte.

ALEKSANDRA IDKOWSKA – wokalistka, pianistka.

Studentka IV roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalności musical na wydziale wokalno- aktorskim. Absolwentka klasy fortepianu Poznańskiej Szkoły Muzycznej IIst. Laureatka Festiwali o randze Ogólnopolskiej oraz Międzynarodowej. M.in. Laureatka II nagrody 25. Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” 2022, 1 miejsce na II Ogólnopolskim Festiwal „Niemen inspiracje” 2023, l nagroda na II Konkursie musicalowym organizowanym przez

Amuz w Poznaniu 2023. W 2021 zadebiutowała na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie jako odtwórczyni roli tytułowej spektaklu muzycznego „Jentl” w reżyserii Roberta Talarczyka, z kompozycjami Hadriana Filipa Tabęckiego. Odtwórczyni roli Marii Ajzensztadt tzn „Słowika Getta” w performance „Pif Paf in piach” Teatru Żydowskiego w reż. Gołdy Tencer. Wokalistka w projektach Darka Malejonka: „Tak jak byśmy nigdy nie istnieli”, „Odwagą serca bijące”, „Jak skała na morzu. O Polskości Pomorza”. Wokalistka w Petersburski Junior Band: „Szczęśliwa trzynastka”, „Droga do Warszawy”. Uczestniczka programu Szansa na Sukces Opole 2022 i 2020. Koncertuje również z repertuarem: twórców pochodzenia żydowskiego, musicalowo – filmowym.

DAWID TROCZEWSKI – pianista, kompozytor i aranżer; absolwent poznańskiej „Szkoły Talentów” i Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W dorobku artystycznym ma wiele nagród indywidualnych i zespołowych, m.in. Grand Prix „Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistów Jazzowych” – Warszawa’2006 (nagrodę wręczał mu sam Andrzej Kurylewicz); ponadto jego Trio zostało laureatem międzynarodowego konkursu „European Jazz Newcomer” w Hradec Kralove (Czechy); zdobył też II. Miejsce oraz Nagrodę Specjalną na „Ogólnopolskim Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej” w Warszawie. Jest bardzo wszechstronnym muzykiem, odnajdującym się w różnych stylistykach. Kilkuletnia współpraca z amerykańskim saksofonistą Mackiem Goldsburym zaowocowała wieloma trasami koncertowymi oraz nagraniem płyty, wydanej przez niemiecką wytwórnię Interfuse Records. Dawid Troczewski był zapraszany do udziału w nagraniach kilku programów dla TVP i Polskiego Radia. Koncertował na wielu prestiżowych scenach w Polsce, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Czechach, na Ukrainie.

Źródło: mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content