Ratownicy TOPR na czterech łapach

fot. Radio Rodzina

O psie, który został ratownikiem” to najnowsza książka Beaty Sabały-Zielińskiej TOP. Opowiada o prawdziwych losach wyjątkowego Vero, który od szczenięcia był przygotowywany do trudnej i arcyważnej pracy psa ratującego ludzi z lawin.

Śledząc losy pełnego emocji bohatera, czytelnik dowiaduje się, jak wygląda szkolenie psa lawinowego i jak ważną rolę spełniają te zwierzęta, gdy ktoś znajdzie się w tarapatach będąc w Tatrach. Książka pokazuje też, jak ważne są zwierzęta w naszym życiu, jak wspaniałą więź można z nimi nawiązać. Jeśli je rozumiemy i dbamy o ich potrzeby, odpłacają się stuprocentowym zaufaniem, które może zaowocować wręcz nadzwyczajnymi rezultatami. Wiedza płynąca z historii „Psa, który został ratownikiem” będzie odkryciem nie tylko dla dzieci, do których skierowana jest książka.

Całość jest zilustrowana przez Katarzynę Krasowską. Beata Sabała-Zielińska jest znana głównie z książek poświęconych pracy ratowników TOPR, ale każdy tytuł wychodzący spod jej pióra okazuje się bestsellerem i jest doceniany tak przez czytelników, jak krytyków. Podobnie z książką dziecięcą – pierwsza w dorobku Sabały – Zielińskiej książka dla dzieci, ubiegłoroczna „TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka” została  w kategorii Najlepszą Książką Górską 2023 roku na Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju.

POSŁUCHAJ:

Książka została wydana przez wydawnictwo Prószyński.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content