Bądź z Radiem Rodzina w tym świątecznym czasie

fot. Radio Rodzina

Na okres radosnego świętowania Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla Was świąteczną ramówkę. W tym roku przeniesiemy się na różne kontynenty m.in. do Afryki czy Ameryki Południowej, odwiedzimy jeden ze szpitali, będzie sportowe spotkanie z trenerem WKS Śląska Wrocław, ale i bardzo muzycznie, a nawet apolitycznie. Nie zabraknie także tradycyjnych audycji. Zostańcie z nami w tym wyjątkowym czasie!

Poniżej przestawiamy przygotowane premierowe audycje:

23.12

po godz. 11:00

Święta na sportowo

Rozmowa z Jackiem Magierą, trenerem piłkarskiego Śląska Wrocław. Materiał przygotowała Zofia Di Feliciantonio.

po godz. 13:00

Świąteczne tradycje kulinarne

W rozmowie z prof. dr hab. Joanną Nowosielską-Sobel z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego porozmawiamy na temat świątecznych tradycjach kulinarnych i zwyczajach Dolnego Śląska. Zaprasza Ilona Baran.

po godz. 14:00

Święta z przewodniczącym Rady Miejskiej Wrocławia

Przystrojona z dziećmi choinka, zbierane przez lata dekoracje, szopka bożonarodzeniowa przywieziona z Palermo czy czas krzątania się w kuchni przed Wigilią i spotkania przy wspólnym stole. Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, Sergiusz Kmiecik, dzieli się tym, jak spędza święta Bożego Narodzenia z rodziną. Do samorządowej rodziny zabiera nas Daria Detlaf.

24.12

po godz. 13:00

Polityczne małżeństwo Zdrojewskich o świętach Bożego Narodzenia

Przed nami najpiękniejszy czas Bożego Narodzenia – pełen rodzinnych spotkań, miłości, ciepła i nadziei. Czy w święta można uciec od polityki? Jak przeżywają ten okres politycy? W jaki sposób pielęgnują tradycję bożonarodzeniową? Co króluje na wigilijnym stole? Czy państwo Zdrojewscy wysyłają życzenia do polityków z innej opcji politycznej? Zapraszamy do wysłuchania audycji małżeństwa – polityków z ponad 40-letnim stażem – Barbarę (senator RP) i Bogdana (poseł RP) Zdrojewskich. Patrycja Jenczmionka zaprasza w Wigilię tj. 24 grudnia o godz. 13:00.

po godz. 14:00

Zapowiedzi Bożego Narodzenia w Piśmie Świętym

Ks. prof. Jan Klinkowski, wykładowca egzegezy biblijnej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu zabierze nas w wyjątkową podróż. Poznamy zapowiedzi Starego Testamentu zwiastujące narodziny Jezusa. Sprawdzimy, jak starożytni odmierzali czas i szacowali ważne wydarzenia zmieniające bieg historii. W końcu odwiedzimy współczesne Betlejem, które tak bardzo potrzebuje pokoju. Więcej już w Wigilię po godz. 14:00. Zaprasza Daria Detlaf.

po godz. 16:00

Czy w wigilijny wieczór zwierzęta mówią ludzkim głosem?

Przodkowie wierzyli, że w wigilię Bożego Narodzenia, punktualnie o północy, zwierzęta potrafią mówić ludzkim głosem. Mogą  w ten sposób przekazać człowiekowi wieści lub ostrzec przed nadchodzącymi wydarzeniami. Tego dnia wielu z nas dzieli się z czworonogami opłatkiem, zwłaszcza gdy mamy zwierzęta domowe.

Czy zwierzęta mówią ludzkim głosem? Co mogłyby nam powiedzieć, gdyby tak było? Sprawdzimy to w ZOO Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu. Daria Detlaf, zapraszam przed radioodbiorniki po 16:00.

po godz. 18:00

Ikona Bożego Narodzenia w wykonaniu Jerzego Nowosielskiego

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin artysty, ikonopisarza Jerzego Nowosielskiego. Stworzył on m.in. ikonę Bożego Narodzenia Ks. Andrzej Michaliszyn z Katedry Greckokatolickiej we Wrocławiu opowie nam o jej symbolice. Emisja 24 grudnia po godz. 18:00. Zaprasza Daria Detlaf.

25. 12

po godz. 13:00

Tradycje Świąteczne w Rumunii

Ja wyglądają święta w kraju Drakuli? Czy może zjada się więcej czosnku? A może przesądem jest trzymanie kołka pod wigilijnym stołem? O tym w audycji Natalii Wójcik po godz. 13:00.

po godz. 16:00

Święta na misjach na drugim końcu świata

Amazonia Brazylijska, Arktyka Kanadyjska, Kazachstan, Kamerun, Madagaskar – w tych krajach m.in. posługują oblaci Maryi Niepokalanej. Jakie tradycje, zwyczaje są obchodzone w tym czasie i jak przeżywa ten czas miejscowa ludność z misjonarzami na drugim krańcu świata? Posłuchajcie. Zaprasza Patrycja Jenczmionka 25 grudnia o godz. 16:00.

26 grudnia

po godz. 12:00

Najpiękniejsze światowe kolędy

Muzyczna audycja Macieja Stajniaka. Autor zabierze nas w podróż z kolędowymi melodiami w różne zakątki świara.

po godz. 16:00

Święta na służbie

W audycji „Święta na służbie” zaglądamy do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, aby porozmawiać z lekarzami i pielęgniarkami pracującymi w szpitalu, którzy opowiedzą nam, jak spędzają święta w pracy? Czy czas świąt wpływa na atmosferę?

ZAPRASZAMY!

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content