„Kolęda jest kobietą” – wyjątkowa płyta i prezent

fot. Witold Spisz (materiały Wydawcy, Dystrybutora)

W ostatnim, przedświątecznym tygodniu prezentujemy w Radiu Rodzina płytę „Kolęda jest kobietą”. W Porankach będzie można ją od nas otrzymać w upominku.

Album „Kolęda jest kobietą” zadebiutował na rynku muzycznym 6. grudnia, okrywając zupełnie nowe oblicze znanych kolęd i pastorałek. Wydawczynią płyty jest pomysłodawczyni projektu – Joanna Dudkowska. Album zawiera jazz-folkowe interpretacje popularnych pieśni bożonarodzeniowych zrealizowane przez cztery wyjątkowe artystki: Kasię Pakowską (głos, harmonium indyjskie, bęben obręczowy), Joannę Dudkowską (gitara basowa, fretless, głos), Aleksandrę Awtuszewską (wiolonczela, głos) i Małgorzatę Marciniak (instrumenty perkusyjne, głos).

Dzięki nieoczywistemu instrumentarium i oryginalnym aranżacjom łączącym tradycję z wieloma wpływami muzycznymi, płyta „Kolęda jest Kobietą” w niezwykły sposób przenosi słuchaczy w świąteczny czas, pozwalając im zupełnie na nowo odkryć piękno i różnorodność polskich kolęd.

Siłą projektu jest spotkanie czterech kobiet, artystek wywodzących się z różnych gatunków muzycznych. W ich wspólnym kolędowaniu spotyka się muzyka klasyczna, folk, jazz a nawet muzyka rozrywkowa. Ten niezwykły eklektyzm oddaje różnorodność kobiecych charakterów, temperamentów i pragnień, pozwalając im wszystkim współistnieć w jednym, zespołowym ciele.

Artystki planują w najbliższym czasie serię koncertów, na których zagrają repertuar z właśnie wydanej płyty i zapewniają, że publiczność po tych niezwykłych wydarzeniach będzie wracać do domu odmieniona, w bardzo świątecznej atmosferze.

Album do nabycia w dobrych sklepach muzycznych.

inf. wł. / materiały Wydawcy

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content