12 czerwca rusza drugi etap rekrutacji do wrocławskich przedszkoli

fot. Radio Rodzina

Dziś, 12 czerwca, rusza drugi etap rekrutacji do wrocławskich przedszkoli
W pierwszym etapie rekrutacji do wrocławskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych dostało się 84% dzieci. Z czego 80% do przedszkola pierwszego wyboru. Przed nami etap drugi z ok. 1 600 wolnymi miejscami.

Rekrutacja do wrocławskich przedszkoli przebiega coraz sprawniej. W tym roku po raz drugi w pełni elektronicznie.
– Co ważne, coraz wyższy jest odsetek dzieci przyjętych po pierwszym etapie. W tym roku to aż 84%. To między innymi dzięki temu, że w ostatnich latach we Wrocławiu przybyło ponad 6 tys. nowych miejsc w przedszkolach – mówi Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu.
Najchętniej wybierane placówki (3-latki) w I etapie rekrutacji to m.in:
1. Przedszkole nr 111,
2. Przedszkole nr 56,
3. Przedszkole nr 149.
W tegorocznej rekrutacji do wrocławskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przygotowano ponad 6,5 tys. miejsc.
Drugi etap rekrutacji – wolne miejsca w przedszkolach
12 czerwca o godz. 12.00 rusza drugi etap rekrutacji do wrocławskich przedszkoli. Biorą w nim udział rodzice, których dzieci nie dostały się do placówki pierwszego wyboru, lub którzy nie chcą skorzystać z miejsca w innej, zaproponowanej przez miasto. Bądź ci, którzy nie uczestniczyli w I etapie.
Wnioski rekrutacyjne można składać do 14 czerwca do godz. 15.00.
– W drugim etapie rekrutacji mamy ok. 1600 wolnych miejsc we wrocławskich placówkach – mówi Marcin Miedziński. – Rekrutując dziecko w drugim etapie wybieramy trzy placówki. Nie liczy się kolejność zgłoszeń, a liczba punktów rekrutacyjnych – dodaje.  
Wyniki rekrutacji 29 czerwca.
https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/formico-public/menu/page/253

Więcej punktów z Nasz Wrocław MAX

Nowym kryterium, które obowiązuje w tegorocznej rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, jest posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław MAX – za co można uzyskać 50 pkt.

– W ten sposób chcemy wyróżnić rodziców, którzy aktywnie biorą udział w kosztach utrzymania miasta. Tzn. rozliczają podatek PIT i mają meldunek stały we Wrocławiu, co jest niezbędne, by posiadać aktywny status Nasz Wrocław MAX – podkreśla Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocław.

Po liczbie osób na stałe zameldowanych we Wrocławiu można m.in. dokładniej oszacować niezbędną liczbę miejsc w placówkach oświatowych na terenie danego osiedla, liczbę planowanych inwestycji, jak również przygotować optymalny rozkład jazdy autobusów i tramwajów.
Punkty także za Nasz Wrocław

30 pkt. w rekrutacji można będzie otrzymać posiadając wyłącznie aktywny status podatnika w programie Nasz Wrocław, czyli za rozliczenie podatku dochodowego we Wrocławiu. To kryterium obowiązywało również w ubiegłym roku.
www.wroclaw.pl/nasz-wroclaw/jak-aktywowac-status-nasz-wroclaw-max
Więcej miejsc we wrocławskich przedszkolach
W latach 2018-2022 we Wrocławiu przybyło 6 014 nowych miejsc przedszkolnych w placówkach publicznych. Obecnie trwa budowa 6 przedszkoli dla 1 300 maluchów.
Od września rozpoczną funkcjonowanie nowe przedszkola przy ul. Asfaltowej i al. Hallera, oraz placówki publiczne (wrzesień/październik): Przedszkole LaFi przy ul. Lekcyjnej i Wrocławskie Skauty VII przy ul. Marszowickiej.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content