Letnie koncerty na dziedzińcu OVO Wrocław

mat. prasowe

Prawdziwe jazzowe talenty i relaks na leżakach wśród zieleni w samym centrum Wrocławia. Już w najbliższy piątek (15 lipca) kolejny występ w ramach tegorocznego JazzOVO, czyli letnich koncertów na patio OVO Wrocław.

JazzOVO to wakacyjny cykl darmowych koncertów na patio jednego z najbardziej charakterystycznych budynków we Wrocławiu. Podczas tegorocznej edycji, w lipcu i w sierpniu, wrocławianie będą mogli usłyszeć muzykę artystów, którzy tworzą głównie we Wrocławiu i okolicach. Każdy z koncertów JazzOVO jest bezpłatny i odbywa się na terenie zielonego dziedzińca OVO Wrocław. Wrocławianie mogą chłonąć jazzowe dźwięki, odpoczywając na leżakach i hamakach na patio lub słuchać muzyki w ogródkach restauracji i pubów na terenie OVO Wrocław.

JazzOVO jest dobrze znane pasjonatom jazzu. Pierwsze koncerty rozbrzmiewały na dziedzińcu już w 2018 roku. W tym roku, w 5. rocznicę koncertów, OVO Wrocław wraz z Double Tree by Hilton ponownie zapraszają słuchaczy na letni festiwal muzyki jazzowej organizowany w stylowym otoczeniu. – Oddajemy wrocławianom nasze patio i zmieniamy je w strefę sztuki i kultury. Koncerty w ramach JazzOVO mają nie tylko wypromować młode talenty, ale również pokazać, że serce OVO, czyli zielony dziedziniec, jest miejscem spotkań wszystkich wrocławian – mówi Shuckie Ovadiah, dyrektor generalny OVO Wrocław.

Tegoroczny cykl koncertów zainaugurowała 8 lipca Natalia Szczypuła. Piątkowy występ (15 lipca) będzie należał do Moniki Wiśniowskiej-Basel i grupy FreeWolni. FreeWolni to laureaci Opole Debiuty 2011 i programu X Factor. Formacja zagra razem z Moniką Wiśniowską-Basel, która jest znana głównie z zespołu Girls on Fire.

Pozytywny wpływ na społeczeństwo w miejscach, w których działamy to jeden z naszych celów. JazzOVO wywodzi się właśnie z tej filozofii – wzbogacenia i urozmaicenia życia samych wrocławian. Jestem dumny, że nasze koncerty stały się popularnymi i renomowanymi wydarzeniami we Wrocławiu – podkreśla Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton.

Podczas tegorocznej edycji JazzOVO w każdy piątek o godzinie 19.00 na dziedzińcu OVO pojawi się łącznie kilkunastu artystów. Wystąpią m.in. muzycy z projektu Osiecka Jazzowo – Krzysztof Żesławski, Natalia Lubrano i Łukasz Perka. Podczas kolejnych odsłon tegorocznej edycji JazzOVO zaśpiewają także: Ola Turoń, Paulina Gołębiowska i ponownie Natalia Szczypuła, zdobywczynie wielu nagród i wyróżnień w konkursach muzycznych i programach typu talent show. Podczas letnich wieczorów będzie można posłuchać również jazzowych kawałków Jakub Luboiński Band czy Jazz Connections by Michał Bober.

Organizator wydarzenia zastrzega sobie prawo do odwołania koncertów w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych takich jak wichura czy ulewny deszcz.

HARMONOGRAM JAZZOVO:

15 lipca – Monika Wiśniowska-Basel & FreeWolni

22 lipca – Ola Turoń Jazz Inspirations

29 lipca – Natalia Szczypuła

5 sierpnia – Paulina Gołębiowska

12 sierpnia – Jazz Connections by Michał Bober

19 sierpnia – Jakub Luboiński Band

26 sierpnia – Osiecka Jazzowo

mat. prasoweNasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content