Centrum Obsługi Mieszkańca w Magnolia Park otwarte

fot. Radio Rodzina

Dobra lokalizacja (I piętro, tuż obok schodów ruchomych), 883 mkw. powierzchni, 31 stanowisk obsługi i dogodne dla mieszkańców godziny otwarcia, także w soboty. Nowe Centrum Obsługi Mieszkańca w Magnolia Park przyjmuje już pierwszych klientów.

Szacunkowo z usług Centrum Obsługi Mieszkańca UM Wrocławia w Magnolia Park skorzysta w ciągu roku ok. 120 tys. mieszkańców, którym wydanych zostanie ok. 25 tys. dowodów osobistych czy 30 tys. dowodów rejestracyjnych.

Tak dużego centrum obsługi w obiekcie handlowym nie ma w żadnym innym polskim mieście. Od teraz mieszkańcy będą mogli załatwiać sprawy urzędowe przy okazji zakupów, także w soboty. Nowoczesny punkt wraz z systemem kolejkowym i pracującymi sobotami to projekt, który usprawni zarówno prace urzędu, jak i pozwoli mieszkańcom tej części miasta na załatwienie spraw urzędowych bez konieczności wizyty w centrum – mówił podczas oficjalnego otwarcia COM Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Lokalizacja COM-u w galerii handlowej nie została wybrana przypadkowo, ponieważ ze względu na jej usytuowanie w zachodniej części Wrocławia z dobrym dojazdem i bezpłatnym parkingiem umożliwi mieszkańcom tej części miasta na dogodne i sprawne zrealizowanie potrzeb w oferowanym przez Urząd zakresie.

Na powierzchni 883 m kw. (I piętro, tuż obok schodów ruchomych) zlokalizowanych zostało 31 stanowisk:

29 stanowisk do obsługi spraw obywatelskich i komunikacyjnych: rejestracja pojazdów, wydawanie praw jazdy, dowodów osobistych i załatwianie spraw meldunkowych;

2 stanowiska dedykowane będą przyjmowaniu wniosków i wydawaniu paszportów – jednak trwa jeszcze ustalanie zakresu ich pracy z uwagi na to, że postępowania paszportowe prowadzone są przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki. O ich uruchomieniu będziemy informować w odrębnym komunikacie.

Dogodna lokalizacja to nie jedyny atut nowego COM-u. Atrakcyjne dla mieszkańców będą też godziny otwarcia – od poniedziałku do piątku 9.00-18.00, w sobotę od 9.00-16.00.

Cieszę się, że zgodnie z zapowiedziami z początku roku COM oddajemy w zapowiadanym terminie. Pracujące soboty będą dodatkowym atutem tego miejsca – mówił Włodzimierz Patalas, Sekretarz Miasta Wrocławia i inicjator stworzenia COM-u poza dotychczasowymi siedzibami urzędu.

– Mieszkańcy Wrocławia mogą już od dziś połączyć komfortowe i wygodne zakupy w Magnolia Park z załatwianiem spraw urzędowych. Tak szeroka oferta COM-u to pionierski projekt w galeriach handlowych w Polsce. Czujemy się niezwykle wyróżnieni przez Urząd Miasta Wrocławia, że powstał on właśnie w naszym centrum handlowym – podkreśla Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.

Wydział Spraw Obywatelskich UM Wrocławia obsługuje w ciągu roku około 600 tysięcy klientów , w tym m.in.:

  • wydając około 80 tysięcy dowodów osobistych,
  • dokonując 80 tysięcy zameldowań i wymeldowań,
  • wydając 100 tysięcy pozwoleń czasowych
  • wydając 100 tysięcy dowodów rejestracyjnych,
  • wydając około 15 tysięcy praw jazdy
  • ponad 100 tysięcy innych zaświadczeń i informacji.

Szacunkowo z usług Centrum Obsługi Mieszkańca w Magnolia Park skorzysta ok. 120 tys. mieszkańców, którym wydanych zostanie m.in. ok. 25 tys. dowodów osobistych czy 30 tys. dowodów rejestracyjnych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content