„Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek”

mat. prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, wspólnie z organizacjami działającymi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, Kołami Gospodyń Wiejskich oraz Galerią Nowy Rynek organizuje „Prezentację Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek”.

Podczas prezentacji odbędzie się konkurs na „Najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną”. Prezentację uroczyście otworzy Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko wraz z Biskupem Andrzejem Siemieniewskim oraz przedstawicielami: Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu, Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu.

Mówi Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolonośląskiego.

Prezentacja odbędzie się 9 kwietnia 2022 roku od godziny 12:00 do godziny 16:00 w Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze, ul. Podwale 25.

Celem tego wydarzenia jest kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą przez m.in. zaprezentowanie świątecznych potraw i wypieków, występy zespołów ludowych, promowanie i sprzedaż rękodzieła charakterystycznego dla mieszkańców obszarów wiejskich naszego regionu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu!

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content