Patrycja Jenczmionka

Interesuje się polityką i kocha podróże na krańce świata.

Z Rodziną Radia jestem związana od czasów studenckich. Dziennikarstwa uczyłam się jako nastolatka, uciekając do lasu i zaczytując w reportażach Ryszarda Kapuścińskiego.

Bliska jest mi sentencja: „Kto podróżuje, ten dwa razy żyje„. Do tej pory zwiedziłam blisko 40 krajów. Byłam dla Was na kanonizacji Jana Pawła II w Rzymie, ŚDM w Panamie, na misjach w Kamerunie, spotkaniu Taizé w Szwajcarii, relacjonowałam wydarzenia z Parlamentu Europejskiego, Expo w Gruzji, wizytę prezydenta RP w Kazachstanie, uczestniczyłam też w misjach gospodarczych w Chinach czy Wietnamie. Odwiedzałam Polonię na Ukrainie i w Rumunii.

Na antenie od poniedziałku do piątku prowadzę wywiady z politykami, ludźmi kultury, Kościoła, sztuki i nauki, przedstawicielami organizacji patriotycznych. Można mnie usłyszeć w audycjach „Poranny Gość Radia Rodzina”, „Przystanek Kultura” czy „Dziś w Kościele”.

Lubię mojego kota i niosące dobro inicjatywy. Od lat prowadzę charytatywną galę „Mikołajkowa Paka dla dzieciaka” w ZOL w Jaszkotlu. Startowałam także w I Wrocławskich  Mistrzostwach w Pływaniu Pieskiem czy skakałam ze Stadionu Wrocław. Przyjaciele wiedzą, że szaleństwo to moje drugie imię. Mogę śmiać się do łez, odpływać na muzyce Hansa Zimmera, wędrować bez opamiętania po górach czy godzinami wsłuchiwać się w szum fal. Nigdy nie chcę się zatrzymać.

patrycja.jenczmionka@radiorodzina.pl

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content