Wiceprzewodniczący: Jestem gotowy pracować w różnych rolach w rządzie

www./twitter.com

Dziś kolejne posiedzenie Sejmu. W rozmowie „Poranny Gość” wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Siemoniak komentuje obecną sytuację w parlamencie, zapowiedź Donalda Tuska ws. powołanie komisji śledczych, ustawę tzw. „czystych rąk”. Dowiemy się także jak wiceprzewodniczący PO ocenia prezydenturę Jacka Sutryka.

-Powróciła debata do parlamentu, mówi wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Prezydent musi powołać Radę Ministrów najpóźniej 27 listopada. Od daty powołania rządu premier ma dwa tygodnie na przedstawienie exposé i uzyskanie wotum zaufania w Sejmie. Jeśli rząd Mateusza Morawieckiego nie uzyska bezwzględnej większości, a głosowanie przeciw zapowiadają Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica, to wówczas nowego premiera wybierze Sejm. Kandydatem sejmowej większości na szefa rządu jest Donald Tusk.

– Nie sądzę, by ktoś chciał rozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej pytaliśmy także, czy otrzymał propozycję od przewodniczącego Donalda Tuska do objęcia funkcji koordynatora ds. służb specjalnych?

-Jestem gotowy pracować w różnych rolach, mówi Tomasz Siemoniak.

Czy prezydent powinien stanąć pod Trybunałem Stanu? – jak zapowiada koalicja.

-Byłbym roztropny w tej kwestii, mówi wiceprzewodniczący PO.

Lider PO Donald Tusk zapowiedział powołanie komisji śledczych. Mówił, że pierwszym krokiem na drodze do naprawy Polski po rządach PiS musi być rozliczenie. Przewidziana jest także ustawa „czystych rąk”.

Wiceprzewodniczący PO komentował także o powołaniu klubu PO w Radzie Miejskiej Wrocławia.

– Wysoko oceniam prezydenta Jacka Sutryka, zaznacza „Poranny Gość:

19 listopada minęło 5 lat prezydentury Jacka Sutryka.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content