Wicemarszałek Bosak: Hipokryzja partii – PiS i Lewica razem, a Polska 2050 i PO próbują nas szantażować

twitter

– To próba rozbijania naszej formacji. To są przepychanki. To hipokryzja partii. PiS i Lewica razem, a Polska 2050 i PO próbują nas szantażować. Kiedy posłowie PO ganiali na granicy i dezorganizowali pracę strażników granicznych, to nikt nie mówił, by odwoływać marszałek Małgorzatę Kidawę-Błońska czy kiedy poseł Joanna Scheuring-Wielgus zakłócała Mszę św. nikt nie mówił, by odwoływać marszałka W. Czarzastego – mówił na naszej antenie wicemarszałek Krzysztof Bosak.

Wicemarszałek Sejmu, Krzysztof Bosak jeden z liderów Konfederacji był naszym „Porannym Gościem”. Rozmawiamy m.in. o decyzji ws. posła na Sejm Grzegorza Brauna, odpowiedzi na żądania Lewicy i KO czy o pierwszych działaniach nowego rządu. Dowiemy się także, jak wicemarszałek będzie przeżywał święta Bożego Narodzenia.

Jeśli po odejściu Grzegorza Brauna i jego posłów z Konfederacji formacja straci status klubu parlamentarnego, my jesteśmy gotowi utrzymać wicemarszałka z Konfederacji – zadeklarował w Radiu Zet poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba. Czy Konfederacja przystanie na te propozycje?

– To próba rozbijania naszej formacji. To są przepychanki. To hipokryzja partii. PiS i Lewica razem, a Polska 2050 i PO próbują nas szantażować. Kiedy posłowie PO ganiali na granicy i dezorganizowali pracę strażników granicznych, to nikt nie mówił, by odwoływać marszałek Małgorzatę Kidawę-Błońska czy kiedy poseł Joanna Scheuring-Wielgus zakłócała Mszę św. nikt nie mówił, by odwoływać marszałka W. Czarzastego

Poseł odpierał także zarzuty, że Konfederacja jest partią antysemicką. Nikt nie chce konfliktować się ze środowiskami żydowskimi. To, co obecnie robi państwo Izrael, zasługuje na krytykę.

Z wicemarszałkiem rozmawiamy o pierwszych działaniach rządu oraz o tym, jak rodzina Bosaków spędzi Boże Narodzenie.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content