Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski: Andrzej Kilijanek to dobry kandydat na prezydenta Wrocławia

fot. Patrycja Jenczmionka

Nie uchwalono budżetu dla województwa dolnośląskiego na rok 2024. Radni mają teraz usiąść do rozmów. Na razie nie jest znany termin kolejnej sesji Sejmiku Województwa. O sytuacji w sejmiku, budżecie, kampanii samorządowej rozmawiamy z Marcinem Krzyżanowskim- Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego.

– To dobry budżet dla województwa, jednak nie udało się uzyskać większości. Trzeba poszukiwać kompromisu – mówi Marcin Krzyżanowski – wicemarszałek województwa.

-To jest pytanie czy opozycja chce przyjąć budżet i znaleźć kompromisowe rozwiązanie, dodaje.

Radni powinni uchwalić budżet do 31 stycznia, w przeciwnym wypadku zostanie on nadany z ramienia Regionalnej Izby Obrachunkowej.

70 mln złotych więcej na zdrowie

Na ochronę zdrowia w 2024 roku przeznaczone w budżecie zostanie niemal 376 mln zł. To ponad 70 mln zł więcej niż w roku bieżącym. Są to środki dedykowane dla szpitali i jednostek, których organem założycielskim jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Pozwolą one przeprowadzić wiele projektów poprawiających m.in. jakość usług świadczonych w zakresie ginekologii, położnictwa, leczenia psychiatrycznego oraz rekordową liczbę programów profilaktycznych.

– Rekordowe środki zaplanowane na ochronę zdrowia w 2024 r. to ponad 376 milionów złotych. Przede wszystkim będziemy wspierać inwestycje poprawiające infrastrukturę i jakość opieki medycznej w szpitalach marszałkowskich na Dolnym Śląsku w równomierny sposób – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Dodatkowo przeprowadzone zostaną ważne inwestycje infrastrukturalne w obszarze zdrowia takie jak m.in. budowa szpitala onkologicznego we Wrocławiu (72 mln zł), inwestycje w Szpitalu Specjalistycznym im. T. Maciniaka (6,5 mln zł), Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej (6,2 mln zł) i Specjalistycznym Szpitalu im. Dr Sokołowskiego w Wałbrzychu (4,4 mln zł).

Dodatkowo na staże podyplomowe dla lekarzy i dentystów przeznaczono 126 mln zł, a na realizację programu stypendialnego dla kadry medycznej 730 tys zł.

Radny Andrzej Kilijanek kandydatem PiS na prezydenta Wrocławia?

Dla portalu tuwroclaw.com radny miejski powiedział, że jego kandydatura została zgłoszona. Wicemarszałka pytamy, dlaczego to jest dobry kandydat.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content