W „Nowinkach z Zagłębia Miedziowego” podsumowanie I kwartału 2023 KGHM

mat. prasowe KGHM

W pierwszym kwartale 2023 roku KGHM odnotował 7 proc. wzrost przychodów w Grupie Kapitałowej do poziomu 9 585 mln zł oraz mocny wynik operacyjny Grupy 1 882 mln zł. Miedziowy gigant utrzymuje stabilną produkcję miedzi z aktywów krajowych. KGHM przedstawił wyniki operacyjne i finansowe za I kwartał 2023 roku. O tym w audycji „Nowinki z Zagłębia Miedziowego” . Powiemy także o „niebieskich warsztatach”.

POSŁUCHAJ:

Wydobycie i produkcja metali przez aktywa krajowe przekroczyły założenia budżetowe. W stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego za okres 3 m-cy w 2023 roku odnotowano wzrost wydobycia urobku o 2,6%. Skutkiem wyższego wydobycia oraz przerobu nadawy w ZWR i zawartości metalu był wzrost produkcji miedzi w koncentracie w stosunku do 1 kwartału ub. roku o 0,5%. Produkcja srebra w Polsce w ujęciu rocznym to wzrost o 10,3%.

KGHM utrzymał pierwsze miejsce w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie” w rankingu World Silver Survey 2023. W kategorii „największych producentów srebra” – miedziowy gigant – znalazł się na drugiej pozycji.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content