W audycji „Umówmy się na Wrocław” radni sejmiku: M. Calińska-Mayer i M. Łapiński

for. Patrycja Jenczmionka

W audycja „Umówmy się na Wrocław” gościliśmy dziś radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego: Małgorzatę Calińską-Mayer, Wiceprzewodniczącą Klubu w Sejmiku – Prawo i Sprawiedliwość oraz Marka Łapińskiego  Przewodniczącego Klubu w Sejmiku – Koalicja Obywatelska.

Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o 10-letniej pracy marszałka Cezarego Przybylskiego, kandydacie na urząd prezydenta Wrocławia, listach w wyborach samorządowych oraz wizji Wrocławia.

Cezary Przybylski podsumował 10 lat swojej pracy na rzecz Dolnoślązaków i Dolnego Śląska jako Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

 Co udało się, a co nie udało się marszałkowi?

–Udało się wiele dzięki koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z PiS, a nie udało się dobrnąć tej koalicji do końca, mówi Małgorzata Calińska-Mayer – Wiceprzewodnicząca Klubu w Sejmiku – Prawo i Sprawiedliwość.

– Te 10 lat to kontynuacja poprzednich kadencji marszałka m.in. w rozwoju kolei dolnośląskich. Nie udała się współpraca z gospodarzem miasta Wrocławia – Jackiem Sutrykiem, co przełożyło się na brak wspólnego biletu aglomeracyjnego, mówi Marek Łapiński  Przewodniczący Klubu w Sejmiku – Koalicja Obywatelska.

Radnych pytaliśmy także o listy i kandydatów na urząd prezydenta Wrocławia.

Dalej nie znamy kandydata PO. Wśród potencjalnych osób wymieniany jest poseł na Sejm – Michał Jaros – szef dolnośląskich struktur PO. Wczoraj poznaliśmy listy KO do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz do rady miasta Wrocławia. Jedynką na wrocławskiej liście do sejmiku jest Mateusz Jędrachowicz, dwójką Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia, trzeci Sławomir Piechota, były poseł PO. W obwarzanku pierwsza trójka to: Wojciech Bochnak, były wójt Kondratowic i obecny radny sejmiku, druga jest Dorota Galant, a trzeci Marek Łapiński, szef klubu PO w sejmiku oraz nasz „Poranny Gość”, który tak komentuje:

KO do rady miasta Wrocławia wystawiła: Piotra Uhlego, Igora Wójcika i Mateusza Żaka.

Nie znamy jeszcze list PiS, ani kandydata na urząd prezydenta. Dlaczego? Tłumaczy radna Małgorzata Calińska-Mayer.

Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content