Szkoły katolickie zaśpiewają jednym głosem

fot. Radio Rodzina

Zapraszamy w ten weekend do Wrocławia na koncerty w kościołach oraz Oratorium Marianum w ramach projektu „Trzy chóry, jeden głos”. Młodzież z katolickich szkół średnich zaprezentuje ciekawy repertuar i wartości chrześcijańskie.

„Trzy chóry, jeden głos” – to nazwa projektu edukacyjnego realizowanego przez katolickie szkoły średnie z Polski, Słowacji i Słowenii. Polskę reprezentują uczniowie z Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu. Celem inicjatywy jest zawiązanie relacji, wymiana doświadczeń oraz współtworzenie kultury. Projekt zakłada cykliczne występy młodzieży, co roku w innym kraju partnerskim.

Już 2 marca o 18:00 w kościele Garnizonowym we Wrocławiu chór będzie asystował podczas Mszy Św., po niej zaśpiewa koncert. Z kolei w niedzielę o 11:00 młodzież katolicka zaśpiewa w kościele pw. św. Michała Archanioła przy ul. Prusa we Wrocławiu, a wieczorem o godz. 19:00 główny koncert w Oratorium Marianum. W programie m.in. utwory muzyki klasycznej i regionalnej. Wstęp bezpłatny.

Łącznie będzie to grupa blisko 140 osób. Uczniowie ze Słowacji i Słowenii goszczeni są w domach u polskich rodzin. Do Wrocławia przyjechali autokarami.

Gościem programu jest ks. Jerzy Babiak, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich we Wrocławiu, który zachęca do udziału i opowiada o kulisach projektu „Trzy chóry, jeden głos”.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Fot. mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content