Radomir Wit: Mam poczucie, że politycy obozu kończącej się władzy nie zrozumieli, co się wydarzyło

Fot. arch. prywatne

Upadł rząd premiera Morawieckiego. Posłowie i posłanki Sejmu RP nie udzielili mu w głosowaniu wotum zaufania. Na stanowisko szefa rządu wybrano Donalda Tuska. Przed nami kolejne ważne dni w polskim Sejmie.

Już dziś (12 grudnia) swoje exposé wygłosi premier Donald Tusk i przedstawi skład nowego rządu. Ma mówić o gospodarce i bezpieczeństwie naszego kraju. Popołudniu odbędzie się głosowanie nad nowym składem Rady Ministrów. Jutro z kolei (13 grudnia) zaprzysiężenie nowego premiera i jego rządu w Pałacu Prezydenckim.

-PiS zapowiada, że będzie twardą opozycją. Na razie standardy pracy z dziennikarzami są bez zmian. Z pełnieniem funkcji publicznej wiąże się pewien obowiązek. – komentuje na naszej antenie dziennikarz i korespondent sejmowy, Radomir Wit.

Radomir Wit dodaje, że w pracy korespondenta sejmowego nie ma czasu na „odpoczynek” od informacji.

W zeszłym miesiącu dziennikarze sejmowi spotkali się z marszałkiem Szymonem Hołownią, by ustalić warunki organizacji pracy mediów w parlamencie. Kilka zmian weszło już w życie.

Najważniejszą zmianą jest to, że nie ma sztucznie wydzielonych stref, że komuś jest nie po drodze z odpowiadaniem na pytania i tam się stawia straż marszałkowską. Gabinet marszałka jest dla nas otwarty, możemy zadawać pytania najważniejszym osobom w państwie. Wróciły standardy funkcjonowania parlamentu w demokratycznej rzeczywistości. – mówi red. Radomir Wit.

We wrześniu na rynku pojawiła się nowa książka pt. „Sejm Wita”. Dziennikarz opisuje tam kuluary pracy w Sejmie i przygotowanie do spotkań z politykami.

Posłuchaj rozmowy:

Rozmawiała Daria Detlaf.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content