Prof. Szymon Dragan: Chcę dać coś więcej z siebie całemu społeczeństwu

fot. Radio Rodzina

Prof. Szymon Feliks Dragan, lekarz ortopeda z Wrocławia, debiutuje w polityce regionalnej. Jest kandydatem do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z list KKW Koalicji Obywatelskiej.

Porannym Gościem Radia Rodzina był dr hab. n. med. Szymon Dragan, kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. W rozmowie z ks. prof. Rafałem Kowalskim mówi o swoim starcie w wyborach samorządowych, postulacie zmian w zarządzaniu szpitalami i opieką nad pacjentem oraz o jego wizji na zadania w sejmiku.

– Wszystko łączy się ze zdrowiem. Dojazd do przychodni, szybki kontakt z lekarzem, reorganizacja przychodni na Dolnym Śląsku. To wszystko można wypracować w Sejmiku Województwa. W miejsce szpitali powiatowych można by zrobić specjalistyczne poradnie ambulatoryjne, gdzie byłby chirurg, lekarz POZ i internista oraz łóżka ortopedyczne. W każdym powiecie można by chorych diagnozować i zaczynać leczyć, a w przypadku konieczności przekierować do szpitala. – mówi na antenie prof. Dragan.

– Na Koalicję Obywatelską głosują świadomi wyborcy. To są ludzie, którzy wiedzą jak wyglądać ma Polska, chcieliby uczestniczyć w tych zmianach i uważam że oni w podobnym procencie pójdą do wyborów, jak 15 października. – dodaje nasz gość.

– Nie jestem politykiem, mam gdzie pracować. Nie ukrywam, że byłem przez krótki czas brany pod uwagę w wyborach do Sejmu RP (…). Natomiast jestem katolikiem, jestem wierzący, mam bardzo prospołeczne poglądy. – zaznacza rozmówca.

Kto będzie prezydentem Wrocławia po 7 kwietnia? Pyta ks. Rafał Kowalski. – Wygląda na to, że będzie to Jacek Sutryk. – komentuje prof. Dragan.

Posłuchaj:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content