Prof. Cichosz: Wyborca wrocławski to wyborca bardzo kalkulujący

fot. Radio Rodzina

Dr hab. Marzena Cichosz z Instytutu Politologii UWr ocenia zakończoną kampanię wyborczą oraz wyniki wyborów samorządowych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Drugą turę w walce o urząd prezydenta Wrocławia nazywa porażką dla obecnie urzędującego Jacka Sutryka.

– Gdyby rywalizacja rozgrywała się dwublokowo, tzn. między Jackiem Sutrykiem a np. PiS, to wynik Jacka Sutryka byłby lepszy. Natomiast uważam, że ta elekcja miała charakter plebiscytarny. Chodziło o to, czy głosujemy za Jackiem Sutrykiem czy przeciwko Sutrykowi. – komentuje na antenie Radia Rodzina dr hab. Marzena Cichosz, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Najbliższe otoczenie Jacka Sutryka, sam prezydent, powinni być wyjątkowo zaniepokojeni tą sytuacją. Tak, to jest porażka. Porażka kogoś, kto sześć lat wcześniej wygrał w pierwszej turze, będą kandydatem zupełnie nieznanym, uzyskał ogromny kredyt zaufania i po sześciu latach właściwie rozczarował wyborców, zaznacza nasz „Poranny Gość”.

Na kogo teraz zagłosują wyborcy PiS, Konfederacji czy wyborcy popierający kandydata spoza politycznego środowiska?

To może być bardzo trudne. Czy to oznacza, że Izabela Bodnar ma większe możliwości gromadzenia dodatkowych głosów? Z prostej arytmetyki wydawałoby się, że tak. Ale nie zapominajmy, że wyborca wrocławski to wyborca bardzo kalkulujący.

Posłuchaj:

Rozmowę prowadził ks. Rafał Kowalski

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content