Prezes Załęczny: Śląsk Wrocław był wykorzystywany politycznie  w kampanii wyborczej

fot. Patrycja Jenczmionka

W tracie kampanii wyborczej Śląsk Wrocław stał się jednym z dominujących tematów. -Śląsk nie będzie już finansowany przez miejskie spółki. Mam nadzieję, że uda nam się Śląsk Wrocław sprzedać i że prywatny właściciel przy udziale prywatnych środków będzie ten klub finansował – mówił prezydent Jacek Sutryk. Czy teraz deklaracje wyborcze prezydenta przyśpieszą sprzedaż Śląska Wrocław? W jakiej kondycji finansowej jest klub, a także o transferach i meczu z Ruchem Chorzów rozmawiamy z prezesem WKS – Patrykiem Załęcznym.

Kandydaci na urząd prezydenta dzielili się swoimi wizjami dot. klubu. Co o tym wszystkim myślał prezes i piłkarze. –Śląsk Wrocław był wykorzystywany w kampanii wyborczej. To było trudne dla mnie psychicznie i dla samych zawodników, mówi Patryk Załęczny – prezes piłkarskiego WKS.

 „Śląsk nie będzie sponsorowany przez miejskie spółki – oczekuję, że zarząd klubu będzie skutecznie pozyskiwał środki na działalność drużyny z rynku komercyjnego” – mówił prezydent. Jacek Sutryk. Czy teraz deklaracje wyborcze prezydenta przyśpieszą sprzedaż Śląska Wrocław ?

-Myśląc o Śląsku Wrocław musimy pamiętać, że to nie tylko 25 zawodników w I zespole to nie jest 11 zawodników biegających na stadionie.

Prezesa pytamy także o kondycję finansową spółki. – Nie mamy problemów finansowych – zapewnia prezes WKS.

-Jesteśmy w przeddzień stworzenia Klubu Biznesu Śląsk Wrocław, zaznacza.

-Musimy drużynę przebudować – tak odpowiedział prezes na pytanie dot. transferów. I co z Erikiem Exposito?

Prezes ocenił także najbliższy mecz z Ruchem Chorzów. -Trzy punkty dla Śląska Wrocław z Ruchem Chorzów i Mistrzostwo Polski.

Śląsk Wrocław zagra z Ruchem Chorzów w sobotę o godz. 17:30 na Tarczyński Arena.

Z prezesem rozmawiamy Centrum Kibica Śląska Wrocław i wystawie Kolejkowa, które postanowiło uhonorować wrocławski klub. Na wystawie można już oglądać zawodników i trenera Śląska w skali 1 : 25. 

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content