Poseł Bogdan Zdrojewski: Jacek Sutryk zaliczył falstart

fot. Patrycja Jenczmionka

Z posłem na Sejm Bogdanem Zdrojewskim – byłym ministrem kultury i prezydentem Wrocławia i dzisiejszym szefem kultury i środków przekazu rozmawiamy o standardach w parlamencie, likwidacji abonamentu RTV, finansowaniu mediów publicznych i ich kondycji moralnej. Pytamy także o poparcie dla prezydenta Jacka Sutryka w wyborach samorządowych.

-Od jakości relacji międzyludzkich zależy jakość całego państwa – tak o standardach na Wiejskiej mówi Bogdan Zdrojewski –  szef komisji kultury i środków przekazu .

Były minister kultury chce likwidacji abonamentu RTV. -Abonament RTV jest anachroniczny i niesprawiedliwy, zaznacza w „Porannym Gościu”.

Miliard  złotych – tyle powinna wynosić minimalna dotacja dla mediów publicznych, dodaje poseł na Sejm Bogdan Zdrojewski.

Pojawiają się zarzuty, że media publiczne staną się teraz tubą większości sejmowej, jak tego uniknąć?

-Nie widzę nic złego jeśli media reprezentują rząd, ale widzę zagrożenia, kiedy stają się tubą partyjną, podkreśla nasz gość.

Byłego prezydenta Wrocławia pytaliśmy o pakt samorządowy w wiosennych wyborach. – Pakt samorządowy nie będzie totalny, mówi poseł na Sejm Bogdan Zdrojewski.

Co z Wrocławiem?

– Prezydent Jacek Sutryk zaliczył falstart (…) sprawa nie jest zamknięta, tego kandydata czy innego kandydata. Jesteśmy na ścieżce poszukiwania – mówi poseł Bogdan Zdrojewski.

Z naszym gościem rozmawiamy także o komisjach śledczych w Sejmie.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content