„Otwarcie ul. 11 Listopada na Święto Niepodległości było pobożnym życzeniem dziennikarzy”

fot. Radio Rodzina

W sobotę wielkie otwarcie obwodnicy Leśnicy. Pojadą nią kierowcy oraz linie autobusowe 107 i 148. Inwestycja wieńczy projekt Osi Zachodniej i pozwoli odciążyć osiedle od nadmiernego ruchu drogowego.

-My kontrakt z wykonawcą mamy do końca listopada i on do tego czasu zostanie zamknięty. Trasę planujemy otworzyć w nocy z 24/25 listopada. – mówi Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

W ten weekend zaczniemy jeździć nową ulicą 11 Listopada, do której dojedziemy z centrum miasta przebudowaną, teraz czteropasmową, ulicą Kosmonautów. Dzięki tej inwestycji możemy ominąć zakorkowaną Średzką na Leśnicy, jeśli jedziemy w kierunku Środy Śląskiej lub chcemy dotrzeć do zachodniej części tego osiedla.

Na ul. 11 Listopada i al. Kaczorowskiego zostanie przełożona tranzytowa droga krajowa nr 94, która teraz przebiega przez centrum Leśnicy, między gęstą, historyczną zabudową. Znacznie upłynni to aglomeracyjny ruch dla dojeżdżających z Miękini czy ze Środy Śląskiej. Ułatwi również życie tym, którzy podróżują z Lubina albo Zielnej Góry.

Posłuchaj:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content