Monika Pyrek: sport to relacja

fot. Radio Rodzina

W naszym studiu wyjątkowym gościem była Monika Pyrek, wielokrotna mistrzyni Polski w skoku o tyczce, medalistka mistrzostw świata i Europy. Rozmawialiśmy o jej okresie kariery jako lekkoatletki, ale także o tym, co robi teraz.

Monika Pyrek na początku 2013 roku ogłosiła zakończenie kariery sportowej. Wówczas założyła Fundację własnego imienia – www.fundacjamonikipyrek.pl – która realizuje projekty dla dzieci i młodzieży. Głównym zadaniem fundacji jest upowszechnianie sportu przez zabawę za sprawą m.in. Monika Pyrek Camp, Alternatywnych Lekcji WF-u, E-platformy czy Moniki Pyrek Tour. Od 2017 roku prowadzi Fundusz Stypendialny Skok w marzenia dla młodych sportowców.

Doping i wsparcie tych najmłodszych sportowców nie dziwi tym bardziej, że sama posiada dzieci, za którymi próbuje nadążyć, okazując pełne wsparcie.

Tych, którzy osiągnęli sukces w danej dziedzinie bardzo często pyta się o to, czy droga, którą obrali, od zawsze była ich marzeniem. A może to jednak przypadek? W przypadku Moniki Pyrek to los za nią zdecydował, jak przyznała na naszej antenie. O jakim więc zawodzie marzyła jako młoda dziewczyna?

Kto jest najważniejszą osobą, która dmuchała i nadal dmucha w jej skrzydła?

Jak się okazuje, środowisko najbliższe sportowe także stanowiło ogrom wsparcia.

Posłuchaj całej rozmowy:

fot. Radio Rodzina

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content