Jestem człowiekiem, który chce pomagać innym, bo także mi pomoc ofiarowano

fot. Patrycja Jenczmionka

Paweł Parus – pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami. O wyróżnieniu, Klubie Kibiców Niepełnosprawnych, którego jest założycielem oraz dostępności mówi w audycji „Poranny Gość.

-To dla mnie wielkie wyróżnienie. Bardzo zależało mi, by wrócić do życia i pracy po ubiegłorocznych problemach zdrowotnych, mówi laureat Paweł Parus.

Paweł Parus to fan Śląska Wrocław i założyciel Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. Sam porusza się na wózku inwalidzkim.

-Jestem człowiekiem, który chce pomagać innym, bo także mi pomoc ofiarowano. Chciałem wyciągnąć inne osoby z niepełnosprawnościami z domu, bo piłka nożna to jest alibi, zaznacza pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami.

Do tej pory udało się zorganizować ponad 300 wyjazdów. W meczach na stadionie Tarczyński Arena uczestniczy ok. 200 osób z niepełnosprawnościami, dodaje.

Jaki cel stawia sobie laureat?

9 grudnia WKS Śląsk Wrocław zmierzy się Koroną Kielce. Fan wrocławskiej drużyny typuje wynik na wyjeździe 1:0 dla dwukrotnego Mistrza Polski z 1977 r. i 2012 r.

POSŁUCHAJ:

archiwum prywatne Paweł Parus/facebook.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content