Jerzy Michalak: Wrocław stać na metro

fot. Patrycja Jenczmionka

Jerzy Michalak, kandydat na prezydenta Wrocławia (Bezpartyjni Samorządowcy) w audycji „Poranny Gość” skomentował słowa premiera Donalda Tuska dot. poparcia dla prezydenta Jacka Sutryka, a także mówił o „71 konkretach dla Wrocławia” m.in. o zbudowaniu metra.

Prezydent Wrocławia dostał oficjalne poparcie lidera Platformy Obywatelskiej w ubieganiu się o reelekcję. Taką wiadomość przekazał premier Donald Tusk.

– To jest zła decyzja. Próbuje się narzucać wrocławianom prezydenta z Warszawy – tak komentował poparcie lidera PO kandydat Bezpartyjnych Samorządowców na urząd prezydenta Wrocławia – Jerzy Michalak.

Dziś odbędzie się briefing w sprawie poparcia dla prezydenta Jacka Sutryka. Będą uczestniczyć nim reprezentanci ruchów wchodzących w skład Koalicji dla Wrocławia. Według informacji mają oni ogłosić sprzeciw wobec decyzji premiera.

Metro we Wrocławiu jest możliwe

„71 konkretów dla Wrocławia” to wizja miasta Jerzego Michalaka, którą zawarł w swoim programie wyborczym. –To odpowiedź na potrzeby i postulaty wrocławianek i wrocławian. Program składa się z pięciu kluczowych filarów: bezpieczeństwo, zdrowie, szacunek, gospodarka i komunikacja.

Jednym z flagowych projektów, który wywołał żywe dyskusje, jest inicjatywa budowy pierwszej linii metra we Wrocławiu.

-Metro we Wrocławiu jest możliwe. Wrocław na to stać – mówi Jerzy Michalak.

Kandydat na urząd prezydenta chce znaleźć inwestora dla klubu WKS Śląsk Wrocław. Miasto miałoby jednak zachować tzw. „Złotą Akcję”, aby zapewnić sobie dalszą kontrolę nad kluczowymi decyzjami dotyczącymi klubu.

Kandydat BS obiecał, że przeznaczy 150 mln zł na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w mieście, m.in. weryfikację i zabezpieczenie infrastruktury krytycznej czy opracowanie planu bezpieczeństwa Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem inwentaryzacji schronów i miejsc mogących spełniać taką rolę.

Jerzy Michalak chce także powołać wiceprezydenta ds. bezpieczeństwa, którego głównym zadaniem będzie dbanie o ten aspekt funkcjonowania Wrocławia.

A co dla studentów i rodzin?

Propozycją dla mieszkańców jest także wprowadzenie 'Biletu 365′, który umożliwi wszystkim tym, którzy rozliczają PIT we Wrocławiu, korzystanie z komunikacji miejskiej oraz kolei aglomeracyjnej przez cały rok za symboliczną złotówkę dziennie. To rozwiązanie ma na celu nie tylko ułatwienie dostępu do transportu publicznego, ale także promowanie ekologicznych środków transportu wśród mieszkańców i turystów. W odpowiedzi na problemy komunikacyjne południowej części Wrocławia, zaproponowano budowę estakady w ciągu ulicy Karkonoskiej, aby rozładować ruch na ulicy Zwycięskiej.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content