III Dolnośląskie Mikołajkowe Zawody Pływackie dla uczniów szkół specjalnych

fot. Radio Rodzina

Na basenie Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu już 5 grudnia odbędą się III Dolnośląskie Mikołajkowe Zawody Pływackie dla uczniów szkół specjalnych. To wydarzenie, organizowane przez Fundację Na Maksa, od lat wpisuje się w kalendarz sportowych inicjatyw integracyjnych na Dolnym Śląsku. Zawody łączą zdrową rywalizację, sportową energię i wyjątkową atmosferę, a w tym roku zgromadzą aż 83 zawodników.

– Prace organizacyjne są już na końcowym etapie – mówi Tomasz Bojanowski, prezes Fundacji Na Maksa.

Organizatorzy podkreślają, że to wydarzenie ma znacznie głębszy wymiar niż tylko sportowa rywalizacja.

– Najważniejsza jest integracja i stworzenie przestrzeni dla tych, którzy na co dzień nie mają wielu okazji do rywalizacji sportowej – dodaje organizator.

– Zawody składają się głównie z wyścigów – dodaje Tomasz Bojanowski.

Z roku na rok zainteresowanie wydarzeniem rośnie. Startują w nim nie tylko młodzi sportowcy z Wrocławia – coraz więcej uczestników przyjeżdża również z innych części regionu.

– Uczestnicy przeżywają te zawody jeszcze długo po zakończeniu. Odzyskują dawne relacje, budują nowe przyjaźnie – dodaje organizator.

Fundacja Na Maksa rozwija także letnią odsłonę swoich działań. W tym roku odbył się pierwszy wrocławski triathlon dla osób z niepełnosprawnościami, a kolejna edycja planowana jest na czerwiec 2026.

III Dolnośląskie Mikołajkowe Zawody Pływackie dla uczniów szkół specjalnych odbędą się 5 grudnia, start o godz. 9 na basenie Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu.

Na rozmowę z Tomaszem Bojanowskim, prezesem Fundacji Na Maksa zapraszamy we wtorek, 2 grudnia po godz. 14:10.

Mat. Pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl