Programy profilaktyczne dla mieszkańców

fot. wygenerowano przy użyciu AI

Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą korzystać z szerokiego wachlarza programów profilaktycznych realizowanych w regionie. Badania w kierunku wykrycia raka prostaty są konieczne, gdyż nowotwór jest coraz częściej wykrywaną u mężczyzn chorobą. 

Jarosław Rabczenko – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego wymienia te programy, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Badania np. w kierunku wykrycia raka prostaty w Legnicy trzeba było powtórzyć.

Badanie w kierunku wykrycia raka prostaty polega na pobraniu krwi (oznaczenie stężenia PSA), które nie wymaga skierowania ani specjalnego przygotowania, a może uratować życie. Wczesne wykrycie raka prostaty daje ogromne szanse na całkowite wyleczenie.

Pomoc psychologiczna dla najmłodszych

Na terenie Dolnego Śląska mamy dziś 36 poradni, w tym 5 podmiotów, które są jednostkami Urzędu Marszałkowskiego. Realizują one programy, których celem jest pomoc najmłodszym w kryzysach emocjonalnych.

-Zależy nam, by dbałość o najmłodszych i najbardziej bezbronnych była jak najlepsza, zaznacza Jarosław Rabczenko – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

W budżecie województwa na profilaktykę zdrowotną, zaburzeń psychicznych i depresji przeznaczono milion złotych. W przyszłym roku środki mają zostać zwiększone.   

ZOBACZ:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl