Pokaz filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” oraz spotkanie z Janem Wieczorkowskim – Wrocław, 7 czerwca 2025

mat. prasowe

Z okazji przypadającej w tym roku 85. rocznicy Bitwy o Anglię, w której udział wzięli polscy lotnicy 303. Dywizjonu Myśliwskiego Warszawskiego im. Tadeusza Kościuszki, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu zaprasza w sobotę 7 czerwca na DARMOWY pokaz filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” oraz spotkanie z Janem Wieczorkowskim, który w filmie wcielił się w jednego z polskich asów lotnictwa. W programie wydarzenia także inne atrakcje.

„Dzień z Dywizjonem 303” nie bez powodu został zaplanowany na sobotę 7 czerwca. Jak mówi dr hab. Kamil Dworaczek, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu:

Tym wydarzeniem chcemy rozpocząć cykl działań związanych z 85. rocznicą powstania Dywizjonu 303 i Bitwy o Anglię. Pragniemy także podkreślić udział polskich lotników w kolejnych akcjach bojowych. Data „Dnia z Dywizjonem 303”, czyli 7 czerwca, nawiązuje do operacji Overlord (6 czerwca 1944 roku), w której udział wzięło kilka dywizjonów wchodzących w skład Polskich Sił Powietrznych. Można to traktować jako swoistą klamrę zaangażowania polskich pilotów w walce z Niemcami, choć trzeba pamiętać, że brali udział w walkach aż do zakończenia II wojny światowej – mówi Maciej Parysek, rzecznik wrocławskiego oddziału IPN.

„Dzień z Dywizjonem 303” odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu, a oprócz projekcji filmu i spotkania z aktorem przewidziano także dodatkowe atrakcje. 

12.00 – pokaz filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa (2018) oraz spotkanie z aktorem Janem Wieczorkowskim

liczba miejsc ograniczona / rezerwacja bezpłatnych wejściówek NA STRONIE KINA KLIKINIJ TUTAJ 

Ponadto:

11.00–15.00

„Lotnicy” – strefa gier VR 

„303” – strefa gier planszowych poświęconych dywizjonowi 303

„Szachownice nad Europą. Lotnicy Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii 1940–1947” – wystawa planszowa

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl