Rodzinny Piknik Historyczny – 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego

Foto: Facebook Wrocław Pamięta

11 maja 2025 roku w Parku Południowym we Wrocławiu odbędzie się rodzinnym pikniku historycznym. Jak podkreślają organizatorzy: To niepowtarzalna okazja, by w aktywny i radosny sposób uczcić 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego – jednego z najważniejszych władców w dziejach Polski. 

W programie wydarzenia:

  • Historyczne gry i zabawy – przybliżające czasy pierwszych Piastów, 
  • Plastyczne warsztaty dla dzieci – tworzenie koron związanych z epoką, malowanie na szkle i inne. 
  • Śpiewogra: „Koronacja Bolesława – to nasza wspólna sprawa” – interaktywne widowisko łączące śpiew, ruch i historię, 
  • Wizyta króla Bolesława Chrobrego – władca przybędzie na koniu i wygłosi przemówienie do uczestników, 
  • Wioska słowiańska ze wszystkimi atrakcjami: walki, rzemiosło, taniec, moda.
  • Konkursy z symbolicznymi nagrodami – gdzie liczy się przede wszystkim dobra zabawa i zdobyta wiedza. 

    Dlaczego piknik będzie medialnym hitem: 
  • Edukacja przez zabawę – atrakcje łączące historię z kreatywnymi aktywnościami, 
  • Interaktywny charakter – możliwość udziału publiczności w śpiewogrze i spotkaniu z królem, 
  • Fotogeniczne momenty – przybycie Bolesława Chrobrego na koniu, barwne warsztaty i gry historyczne,  historyczna fotościanka,
  • Wartościowy przekaz – promowanie wiedzy o polskich korzeniach w przystępnej formie. 
  • Ciekawa, barwna treść, która przez sztukę, ruch, wykład, gry, konkursy, taniec, modę, walki i inne dostępne aktywności dociera do szerokiego grona odbiorców w każdym wieku.

Szczegóły wydarzenia dostępne TUTAJ.

Mat. Pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl