Nie-za-wodne półkolonie w Hydropolis

Mat. Pras.

Wakacje z wodą w roli głównej – nawet jeśli zostajesz w mieście, to możliwe. Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis zaprasza najmłodszych na nie-za-wodne półkolonie, gdzie nauka płynnie przeplata się z zabawą.

Hydropolis to jedna z najpopularniejszych atrakcji Wrocławia, którą odwiedziło już prawie 2,5 mln gości. To tam można dowiedzieć się wszystkiego o wodzie z różnych perspektyw, zobaczyć śnieg o każdej porze roku, wejść do repliki łodzi podwodnej, która dotarła do Rowu Mariańskiego czy stanąć oko w oko z najdziwniejszymi stworzeniami głębinowymi. 

Mówi Przemysław Gałecki, wiceprezes MPWiK Wrocław i Hydropolis.  

Tegoroczna oferta półkolonii w Hydropolis została przygotowana na drugą połowę sierpnia dla dzieci w wieku 6-12 lat. To pięć dni wypełnionych kreatywnymi zajęciami, podczas których najmłodsi odwiedzą ciekawe miejsca i rozwiną swoje umiejętności.

Podczas zajęć w Hydropolis dzieci dowiedzą się, w jaki sposób woda znalazła się na Ziemi i czy występuje na innych planetach, a także stworzą własne ciało niebieskie z materiałów z recyklingu. Podobne warsztaty plastyczne będą dotyczyły również raf koralowych, które powstaną z ekologicznych tekstyliów. Będzie to pretekst do rozmowy o tym ważnym dla życia na ziemi ekosystemie, charakterystycznym dla mórz i oceanów.

Wizyta w Narodowym Forum Muzyki, czyli jednym z największych obiektów koncertowych w Europie, pozwoli odkryć co łączy wodę z muzyką. Stanie się także inspiracją do wykonania własnych instrumentów.

Z kolei w Hali Stulecia dzieci poznają historię tej ważnej budowli i sylwetkę jej twórcy – Maxa Berga, słynnego architekta Wrocławia. W części warsztatowej zamienią się w projektantów nowoczesnych budynków.

W trakcie półkolonii będzie również czas na sport i zabawę. Profesjonalne zajęcia pod okiem trenerów sportowych będą okazją do poznania zasad zdrowej rywalizacji, zalet aktywności na świeżym powietrzu i pozwolą na promocję zdrowego stylu życia.

Niezbędne informacje:

Udział dziecka w jednym turnusie kosztuje 850 zł. W cenie jest pełne wyżywienie, ubezpieczenie, udział w warsztatach oraz bilety wstępu do atrakcji turystycznych. Cena za udział drugiego i każdego kolejnego dziecka w turnusie wynosi 800 zł. W każdym z turnusów udział może wziąć maksymalnie 20 uczestników w wieku 6-12 lat. Terminy półkolonii to: I turnus 19.08-23.08.2024, II turnus 26.08-30.08.2024 r.

Zapisy i informacje szczegółowe pod adresem email: polkolonie@hydropolis.pl

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content