Dopłaty do rowerów elektrycznych? Trwają konsultacje!

fot. Radio Rodzina

Rząd chce pomóc Polakom w zakupie rowerów elektrycznych i typu cargo. W grę wchodzą duże pieniądze, a program jest obecnie w fazie konsultacji społecznych.

Według przeprowadzonych analiz rynek rowerowy w naszym kraju rośnie bardzo szybko, a co roku jest produkowanych ponad milion jednośladów. Dzięki nowemu rozwiązaniu na zakup pewnych wersji pojazdu będzie mogło sobie pozwolić znacznie więcej osób. Szczegóły pomysłu przedstawia poseł Michał Jaros.

-Rower elektryczny to szansa na mniejsze korki dla Wrocławia – podkreśla Agnieszka Dusza, radna miasta. Rządowy program mógłby przekonać większą liczbę mieszkańców Dolnego Śląska do zamiany samochodu na bardziej ekologiczny środek transportu. Radna mówi o możliwych korzyściach z tym związanych.

Rozwiązanie zakłada także dofinansowania do rowerów typu cargo, czyli transportowych. Są one jednak znacznie większe od tradycyjnych, co wiąże się z problemem ich parkowania. W tej sprawie zapytanie do prezydenta Jacka Sutryka wystosowali radni Agnieszka Dusza i Jakub Nowotarski. O co dokładnie apelują? Mówi Jakub Nowotarski.

Konsultacje społeczne w sprawie programu „Mój rower elektryczny” potrwają do 18 lipca.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content