O bezpieczeństwie, finansach, KPO i mieszkaniach

fot. Radio Rodzina

Prezydenci trzech miast: Wrocławia, Sopotu i Ciechanowa zabrali głos w sprawie projektu ustawy dotyczącego obrony cywilnej, a także testów, które będzie przeprowadzać NATO w polskich miastach. Poruszone zostały także kwestie nowego systemu finansowania polskich miast i konieczności sięgania po środki z funduszu KPO.

Taka ustawa może poprawić bezpieczeństwo w naszej Ojczyźnie i naszych miastach – Ustawa obejmuje 7 filarów, które mają wzmocnić ochronę ludności i obronę cywilną w razie zagrożenia wojną – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Podejmowane są działania nad poprawą budżetów miast. – Od 1 stycznia 2025 roku wejdzie w życiu nowy system finansowania miast – zaznacza Krzysztof Kosiński, prezydent Chocianowa. 

-Pieniądze z KPO są szansą na podjęcie działań na większą skalę, ale pieniądze powinny trafić do nas już teraz, abyśmy zdążyli je wydać w określonym terminie. Powinny być one dostępne dla samorządów jako dotacje, a nie jako pożyczki- mówiła Magdalena Czarzyńska – Jachim, prezydentka Sopotu.

Jeżeli państwo będzie zwlekać z przekazaniem środków z KPO, ceny mogą pójść w górę:

Ostatnim z tematów podejmowanych podczas konferencji była kwestia podejmowanych inwestycji mieszkaniowych we Wrocławiu. Głos w tej sprawie zabrał Łukasz Bałajewicz, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości: 

Prezydenci Wrocławia, Sopotu i Ciechanowa występowali jako przedstawiciele 360 polskich miejscowości zrzeszonych w Związku Miast Polskich. 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content