Kino Letnie w Centrum Historii Zajezdnia 

Mat. Pras.

Wakacyjne piątkowe wieczory będą pełne filmowych emocji. Wielki ekran, wygodne leżaki, niezapomniane filmowe hity – oto przepis na idealny romantyczny letni wieczór lub spotkanie z przyjaciółmi. Wybierzcie się w niesamowitą podróż wraz z filmowymi bohaterami!

Szykujcie lemoniadę i przekąski – pierwszy seans już w piątek 5 lipca o godz. 21:30!

– Już po raz kolejny spotykamy się na placu przed Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej 184, aby latem wspólnie przeżywać emocje wyświetlane na srebrnym ekranie. Obecna edycja kina letniego skupia wokół siebie tytuły związane z tematem rocznym „Podróżować, ale jak?”. Ostatni pokaz oddajemy naszej publiczności – w trakcie pierwszych czterech seansów będzie można oddać swój głos na wskazane przez nas tytuły – do wyboru jest m.in. „Pożegnanie z Afryką”, „Gladiator”, „Autostopem przez galaktykę” czy „Angielski Pacjent”. Głosowanie odbywa w sposób elektroniczny, bezpośrednio przed seansem – w ten sposób, chcemy, aby moc sprawczą miała faktycznie nasza publiczność. Do zobaczenia w Centrum Historii Zajezdnia w lipcowe i sierpniowe piątki o godzinie 21:30! – Małgorzata Anna Jakubowska, koordynatorka projektu Kino Letnie w Centrum Historii Zajezdnia.

Repertuar:

  • 5 lipca – „Butch Cassidy and the Sundance Kid” reż. George Roy Hill (1969)

Robert Redford i Paul Newman jako dwójka charyzmatycznych rabusiów planujących ucieczkę do Boliwii by uciec od odpowiedzialności za swoje zbrodnie popełnione na Dzikim Zachodzie. Klasyka westernu, połączona z dużą dawką humoru oraz nieśmiertelny utwór „Raindrops Keep Fallin’ On My Head”.

  • 12 lipca – „C’mon C’mon” reż. Mike Mills (2021)

Dziennikarz radiowy (Joaquin Phoenix) wyrusza w podróż przez kraj by zrealizować reportaż z młodymi ludźmi o ich troskach, oczekiwaniach oraz ambicjach. W podróży towarzyszy mu dziewięcioletni siostrzeniec (Woody Norman). Czuła, ciepła i pokrzepiająca opowieść o emocjach, macierzyństwie, ojcostwie, przyjaźni oraz empatii.

  • 19 lipca – „Pierwszy człowiek” reż. Damian Chazelle (2018)

Biograficzny dramat ukazujący życie Neila Armstronga. W tle kulisy misji Apollo, która 20 lipca 1969 roku wylądowała na Księżycu.

  • 26 lipca – „Everest” reż. Baltasar Kormakur (2015)

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z 1996 roku. Podczas komercyjnej wyprawy na Mount Everest dochodzi do tragedii.

  • 2 sierpnia – „Wszystko za życie” reż. Sean Penn (2007)

Autentyczna historia Chrisa McCandlessa, który po studiach postanowił pozbyć się swojego majątku i wyruszyć w podróż na Alaskę by rozpocząć życie blisko natury. Reżyserował Sean Penn, a za muzykę odpowiadał Eddie Vedder.

  • 9 sierpnia – „Poprzednie życie” reż. Celine Song (2023)

Love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie w każdym z trojga bohaterów.

  • 16 sierpnia – film wybrany przez widzów w głosowaniu przed seansami w lipcu.

Uwaga!

  • Film, który zostanie pokazany 16 sierpnia, wybierają widzowie. Przez cały lipiec przed seansem filmowym odbywać się będzie głosowanie online na żywo, a 26 lipca widzowie kina letniego wyłonią film, który pokażemy 16 sierpnia.
  • W każdą sobotę lata po 10:00 w Radiu RAM, pojawią się pytania konkursowe, a do wygrania są miejsca VIP podczas Kina Letniego w Centrum Historii Zajezdnia oraz zestaw gadżetów od Centrum Historii Zajezdnia i Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu!

Wstęp na seanse jest bezpłatny! Miejsce na leżakach również. Wszystkie seanse zaczynają się o godz. 21:30.

Wrocław, ul. Grabiszyńska 184 – tak brzmi najgorętszy adres tego lata!

Partnerem Kina Letniego w Centrum Historii Zajezdnia jest Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu.

Szczegóły na zajezdnia.org.

BONUS

Dodatkowy seans na wystawie Golgota Wschodu, Wrocław, ul. Wittiga 10 (wstęp wolny)

  • 23 sierpnia, godz. 20:30 – „Kochankowie Roku Tygrysa”, reż. Jacek Bromski (2005), seans wyjątkowo na ul. Wittiga 10 (wystawa Golgota Wschodu)

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content