Rusza trzecia edycja programu „Bądź bezpieczna. Mobilne KTG dla mieszkanek Wrocławia od 36. tygodnia ciąży”

Mat. Pras.

 Rozpoczyna się trzecia edycja programu „Bądź bezpieczna. Mobilne KTG dla mieszkanek Wrocławia od 36. tygodnia ciąży”. Program, realizowany przez Dział ds. SmartCity Urzędu Miejskiego Wrocławia, umożliwia przyszłym mamom bezpłatne wypożyczenie bezprzewodowych urządzeń do telemedycznego badania KTG.


– Program „Bądź bezpieczna” jest niezwykle ważnym elementem naszych działań na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa mieszkanek Wrocławia. Innowacyjne podejście do opieki nad przyszłymi mamami pozwala na monitorowanie zdrowia płodu w domowych warunkach, co znacząco poprawia komfort i bezpieczeństwo kobiet w ciąży – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Mobilne KTG to urządzenie, które umożliwia przyszłym mamom wykonywanie badań samodzielnie w domu, przy zachowaniu jakości klinicznej. Monitoruje zarówno czynność serca płodu, jak i czynność skurczową macicy, pozwalając na wczesne wykrycie stanów niedotlenienia dziecka oraz występowanie wad serca.

– Zdrowie i dobrostan naszych mieszkańców to priorytet, dlatego cieszy mnie, że program mobilnego KTG spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy zapewnić przyszłym mamom i ich dzieciom najwyższy standard opieki już od pierwszych chwil życia – dodaje Jacek Sutryk.


Aby zgłosić się do programu, należy zadzwonić pod numer telefonu +48 22 308 03 00, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Po weryfikacji, uczestniczki otrzymują kod umożliwiający bezpłatne zamówienie urządzenia kurierem oraz korzystanie z usługi medycznej za pomocą aplikacji Carebits.

Robert Bednarski, dyrektor ds. Smart City, podkreśla innowacyjność projektu: – Mobilne KTG to doskonały przykład, jak nowoczesne technologie mogą wspierać zdrowie publiczne. Dzięki aplikacji Carebits i bezprzewodowym urządzeniom, przyszłe mamy mogą na bieżąco monitorować stan swojego dziecka, co przekłada się na większy spokój i bezpieczeństwo w ostatnich tygodniach ciąży.


Podsumowanie poprzednich edycji programu pokazuje jego ogromną popularność i skuteczność. W pilotażowych projektach oraz dwóch pierwszych edycjach udział wzięło ponad 500 uczestniczek, które wykonały blisko trzynaście i pół tysiąca badań.


Program „Bądź bezpieczna” jest dowodem na to, że Wrocław nieustannie dąży do bycia liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań medycznych i technologicznych, które służą poprawie jakości życia mieszkańców. Zachęcamy wszystkie przyszłe mamy do skorzystania z tej wyjątkowej możliwości i dbania o zdrowie swoje oraz swoich dzieci.


Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/mobilne-ktg-dla-kobiet-w-ciazy-rusza-trzecia-edycja-programu

Mat. Pras.


Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content