Udany maj Portu Lotniczego we Wrocławiu

Fot. Port Lotniczy we Wrocławiu (mat. pras.)

Włochy, Hiszpania i Turcja to najpopularniejsze kierunki wybierane w maju przez pasażerów Portu Lotniczego Wrocław. Łącznie wrocławskie lotnisko obsłużyło od 1 do 31 maja 416 tysięcy pasażerów,
notując wzrost rok do roku o ponad 21%. Maj 2024 roku był jednocześnie piątym najlepszym miesiącem w historii portu.

– Za nami absolutnie wyjątkowa wiosna. Rekordowa liczba oferowanych z Wrocławia połączeń spotkała się z rekordowym zainteresowaniem pasażerów. To główne powody, dzięki którym w kolejnym miesiącu, możemy pochwalić się świetnymi wynikami. Do tej pory w przypadku naszego lotniska liczba obsłużonych pasażerów na poziomie powyżej 400 tysięcy była zarezerwowana dla miesięcy letnich, w tym roku osiągnęliśmy ją już w maju – zauważa Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Najpopularniejszy kierunek turystyczny: Włochy

Ten kierunek wybrało ponad 12% spośród wszystkich podróżujących ze stolicy Dolnego Śląska. Najczęściej były to loty na lotniska Mediolan Bergamo i Bolonia. Tuż za słoneczną Italią uplasowała się nie mniej słoneczna Hiszpania, którą wybrał co dziesiąty pasażer. W przypadku Półwyspu Iberyjskiego najbardziej popularne były Walencja i Malaga. Niesłabnącą popularnością cieszą się czartery z Wrocławia do Turcji. Tylko w maju z oferty tour operatorów proponujących loty do Antalyi skorzystało ponad 30 tysięcy pasażerów, co oznacza wzrost rok do roku o 18%.

Rekordowe wypełnienie

– Duże zainteresowanie lotami do Włoch czy Hiszpanii jest dla nas potwierdzeniem, że oferta, jaką
przygotowaliśmy wspólnie z przewoźnikami, jest atrakcyjna dla pasażerów latających z Wrocławia. Najbardziej cieszy jednak fakt, że wszystkie pozostałe kierunki „wakacyjne” również osiągają bardzo dobre wyniki. Średni poziom wypełnienia samolotów linii niskokosztowych w maju to ponad 92%. W ostatnim czasie podobny wynik osiągnęliśmy tylko raz, w sierpniu zeszłego roku – podkreśla Karol Przywara, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Zainteresowanie lotami z Wrocławia jest rekordowo duże. Na 49 kierunków obsługiwanych przez przewoźników niskokosztowych, aż 41 zanotowało średnie miesięczne wypełnienie na poziomie powyżej 90%. To samo dotyczyło rejsów czarterowych, startujących i odlatujących z Wrocławia z fotelami zajętymi na poziomie 93%.

Czerwiec z większą liczbą lotów i jedną nowością

W czerwcu na pasażerów czekają wszystkie najpopularniejsze kierunki. Część z nich przez najbliższe miesiące będzie kursować z większą częstotliwością. Wśród nich znajdują się loty do Pizy (cztery połączenia w tygodniu – wtorek, czwartek, sobota, niedziela) czy Zadaru (sześć połączeń tygodniowo – poniedziałek, wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela). Dodatkowo 20 czerwca linie Norwegian zainaugurują połączenie z Wrocławia na największe norweskie lotnisko Oslo-Gardermoen.

Źródło: mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content