Szkołę przy ul. Gorlickiej czeka rozbudowa

fot. Radio Rodzina

Umowa podpisana! 11 czerwca Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę z firmą, która rozbuduje szkołę podstawową przy ul. Gorlickiej, na wrocławskim Psim Polu. Wykonawca ma łącznie 28 miesięcy. Jedno jest pewne, po tym czasie, szkoła będzie nie do poznania.

Przy podpisaniu umowy obecny był prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Podczas konferencji wiele razy podkreślił, że szkoła na wrocławskim Zgorzelisku na remont i rozbudowę czeka już wiele lat.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6, Magdalena Zawadzka mówi, że dzięki dobudowaniu nowego budynku jej szkoła będzie mogła wkroczyć w XXI wiek.

Jak mówi dyrektor Zawadzka, część klas po zakończonej budowie przeniesie się do nowego budynku, dzięki czemu w starym zrobi się więcej miejsca. Miejsce to będzie można zagospodarować na klasy lekcyjne dedykowane konkretnym przedmiotom.

Przebudowę SP nr 6 zrealizuje konsorcjum trzech firm (HDL Budownictwo, Marbud Development i P.H.U. Marbud), które posiada doświadczenie w realizacji inwestycji edukacyjnych. Łukasz Hirny, przedstawiciel wykonawcy mówi o wyzwaniach jakie czekają ich podczas rozbudowy szkoły.

Łukasz Hirny mówi też jak będą wyglądały prace.

Na rozbudowę szkoły przy ul. Gorlickiej przeznaczono 25 milionów złotych. Jednak, jest to tylko jedna ze szkół, którą w najbliższym czasie czeka remont, o czym mówi Jacek Sutryk.

Po podpisaniu umowy wykonawca ma 8 miesięcy na przygotowanie projektu, a następnie 20 miesięcy na zrealizowanie go.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content