Wszyscy jesteśmy Kościołem

fot. Radio Rodzina

To hasło towarzyszyło smoleckiemu piknikowi rodzinnemu. I choć często łatwo się mówi, a w praktyce jest z tym różnie, tak Smolec zaprzecza temu stwierdzeniu. Tam Kościół jest żywy i otwarty na każdego. I właśnie to było widać podczas festynu. Zapraszamy do wysłuchania relacji z 3. festynu rodzinnego zorganizowanego przez Parafię pw. Narodzenia NMP w Smolcu.

Podczas niedzielnego festynu rodzinnego w Smolcu, wszyscy przybyli mieli okazję miło spędzić czas ze sobą, ale też i z Panem Bogiem. Jak zapowiadał pan Tomasz Soróbka, dobra pogoda została zamówiona i taka też była.

To, że Smolec jest bardzo rozśpiewaną parafią wiadomo już od dawna. Jednak takie wydarzenia jak festyn parafialny jeszcze bardziej to podkreślają. O tym jak to jest z muzyką w parafii mówi proboszcz – ks. Jarosław Witoszyński.

Na festyn parafialny została też przygotowana specjalna piosenka.

Podążając słowami piosenki o festynie, Radio Rodzina trafiło do pomarańczowego namiotu, gdzie można było poznać wspólnoty oraz ich członków. Przy parafii działa min. Margaretka i Grupa św. Józefa, o których opowiada pani Marzena.

Wielką popularnością cieszy się kawiarenka parafialna, która działa co niedzielę. Można do niej przyjść na ciasto i kawę oraz by porozmawiać z innymi parafianami. O tym jak ona działa mówi pani Marzena.

Podobno kawiarenkę lubi odwiedzać bp Małyga.

A jak podobało się na festynie parafianom i gościom?

A co powiedzieli najmłodsi?

W czasie niedzielnego festynu można było zobaczyć żywy smolecki kościół. Nie jest on zamknięty na nowe osoby, wręcz przeciwnie. Członkowie smoleckich wspólnot zapraszają wszystkich do przyjścia, zobaczenia i włączenia się w ich działania.

Posłuchaj relacji:

Część 1

Część 2

Część 3

Fotorelacja z festynu

fot. N. Wójcik

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content