„Żyłeś po to, żeby służyć”. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Stanisława Paszkowskiego

fot. Radio Rodzina

Dziękujemy za naszego ks. Stanisława, za jego 78 lat życia, za 52 lata kapłaństwa. Dziękujemy za jego serce, serce ludzkie, słuchające, otwarte. Serce, które starało się być na wzór Nauczyciela; serca, które umiłowało człowieka do końca. W Katedrze Wrocławskiej w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się Msza Św. pogrzebowa ks. prałata Stanisława Paszkowskiego.

– Od początku służył, szczególnie umiłowanym małżeństwom i rodzinom. Księże prałacie, dziękujemy za spotkania i wykłady, byłeś przez wiele lat wykładowcą PWT. Dziękujemy za doświadczonych doradców życia rodzinnego, których kształciłeś. Za wielkie dzieła, które powstały przy współpracy wielu niesamowitych osób. – mówił w imieniu zebranych ks. Przemysław Vogt, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Wrocławskiej.

Kapłańskie serce ks. Stanisława było w dużej mierze zarezerwowane dla małżeństw i rodzin.

Zawsze bardzo wdzięczny. I skromny.

Skromnie żyłeś i byłeś wdzięczny za opiekę, za życzliwość otrzymaną od pracowników Domu Księży Emerytów, pracowników szpitali w których przebywałeś. Wdzięczny byłeś za tych, którzy cię odwiedzali.

Nie tak dawno, 8 maja ks. Stanisław obchodził imieniny. – Następnego dnia po imieninach zawiozłem Cię do szpitala, z którego wróciłeś wzmocniony. I wydawało się, że będzie dobrze. – dodaje ks. Vogt.

W czwartek Bożego Ciała przez swojego okno mogłeś uczestniczyć w procesji Bożego Ciała. Patrzyłeś na księdza arcybiskupa, biskupów, kapłanów, z którymi współpracowałeś, na wiernych. I w Twoim sercu było dużo wdzięczności.

W swoim testamencie zaczynasz od wdzięczności. Dziękujesz Bogu, rodzicom, rodzeństwu. Prosisz o zbawienie swojej duszy przez wstawiennictwo NMP Matki Kościoła. I odchodzisz 31 maja. Kościół czci Maryję szczególnie w maju, modląc się Litanią Loretańską. Maryja prowadzi do serca Jezusa, wprowadza nas w ten miesiąc czerwiec. Odchodzisz w święto Nawiedzenia NMP. Byłeś jej czcicielem. Byłeś obrońcą życia i odszedłeś w dniu, w którym spotykają się dwie matki. Maryja rodzi Jezusa, a Elżbieta Jana Chrzciciela, patrona naszego miasta.

Dziękujemy i pamiętamy.

Trumna zostanie złożona na Cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu.

Posłuchaj całego przemówienia:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content