5 czerwca rusza II etap rekrutacji do przedszkoli. Są jeszcze wolne miejsca

Mat. Pras.

W środę, 5 czerwca, rusza drugi etap rekrutacji do wrocławskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. W I etapie dostało się do nich 4 650 (87%) dzieci, z czego 4 278 (92%) do przedszkola pierwszego wyboru. Przed nami etap II z ok.  1700 wolnymi miejscami. 

Rekrutacja do wrocławskich przedszkoli po raz kolejny odbywa się w pełni elektronicznie. W tegorocznej rekrutacji do wrocławskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przygotowano ok. 6,4 tys. miejsc. W tym ponad 700 w trzech nowych placówkach, które otwarte zostaną we wrześniu. 

Coraz wyższy odsetek dzieci przyjętych do przedszkola  pierwszego wyboru

– Dla nas to niezwykle ważne, że z roku na rok coraz wyższy odsetek dzieci przyjętych jest do przedszkoli pierwszego wyboru w I etapie rekrutacji. W tym roku to aż 92%. To między innymi dzięki temu, że we Wrocławiu od lat powstają nowe placówki – mówi Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu. 

Najchętniej wybierane placówki (3-latki) w I etapie rekrutacji: 

∙ Przedszkole nr 111, 

∙ Przedszkole nr 56,  

∙ Przedszkole nr 149.  

II etap rekrutacji – zasady jak w I etapie

Od godz. 12.00 (5 czerwca) trwa II etap rekrutacji do wrocławskich przedszkoli. Biorą w nim udział dzieci, które nie dostały się do placówki pierwszego wyboru lub te, których rodzice nie chcą skorzystać z miejsca w innej, zaproponowanej przez miasto placówce. Także te, które nie uczestniczyły w I etapie. Wnioski rekrutacyjne można składać do 7 czerwca (do godz. 15:00). 

– W II etapie rekrutacji mamy wolnych ok. 1700 miejsc we wrocławskich przedszkolach. To więcej niż w latach ubiegłych. Co oznacza, że dla każdego zrekrutowanego malucha będzie miejsce we wrocławskiej placówce. Oczywiście nie zawsze możemy zagwarantować, że będzie to przedszkole najbliżej miejsca zamieszkania – dodaje Marcin Miedziński.       – Rekrutując dziecko w II etapie wybieramy trzy placówki. I tak samo, jak w I etapie nie liczy się kolejność zgłoszeń, a liczba punktów rekrutacyjnych – podkreśla.

W elektronicznym systemie należy podać:

∙ dane dziecka i rodziców,

∙ wybrać trzy przedszkola,

∙ zaznaczyć spełniane kryteria,

∙ dodać wymagane załączniki,

∙ podpisać wniosek profilem zaufanym.

Sprawdzić wyniki kwalifikacji do przedszkoli będzie można 20 czerwca (od godz. 14.00), a oficjalne wyniki poznamy 25 czerwca (od godz. 14.00). Więcej informacji na rekrutacje.edu.wroclaw.pl.

Dodatkowe punkty z Nasz Wrocław MAX

W II etapie rekrutacji do wrocławskich przedszkoli nie liczy się kolejność zgłoszeń, a liczba punktów rekrutacyjnych. A dodatkowe punkty rekrutacyjne można zdobyć np. posiadając aktywny status w programie Nasz Wrocław MAX – za co można uzyskać 50 pkt

W ten sposób miasto chce wyróżnić rodziców, którzy aktywnie biorą udział w kosztach utrzymania miasta. Tzn. rozliczają podatek PIT i mają meldunek stały we Wrocławiu, co jest niezbędne, by posiadać aktywny status Nasz Wrocław MAX. Przykładowo – po liczbie osób na stałe zameldowanych we Wrocławiu można m.in. dokładniej oszacować niezbędną liczbę miejsc w placówkach oświatowych na określonym terenie miasta.

Punkty rekrutacyjne także za Nasz Wrocław

Z kolei 30 pkt. w rekrutacji można będzie otrzymać posiadając wyłącznie aktywny status podatnika w programie Nasz Wrocław, czyli za rozliczenie podatku dochodowego we Wrocławiu. 

Korzyści z programu Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX

Rozliczając podatek we Wrocławiu i będąc zameldowanym w naszym mieście, skorzystamy łącznie z 22 bezpłatnych wejściówek oraz zniżek w blisko 80 punktach na terenie miasta. Uzyskamy też dodatkowe punkty w rekrutacji do wrocławskich przedszkoli i szkół podstawowych. 

Trzy nowe placówki od września

We wrześniu we Wrocławiu otwarty zostanie Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej (dla 1200 uczniów i przedszkolaków), Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej (dla ok. 1000 uczniów i przedszkolaków) oraz przedszkole i żłobek przy ul. Rajskiej (dla 280 przedszkolaków i dzieci w żłobku). 

Rozpoczęła się już także budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Zwycięskiej. Placówka ma zostać uruchomiona w 2026 r.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content