SPARTAN-SKATE – Wielki festyn sportowo – rodzinny na Torze Wrotkarskim

Mat. Pras.

Rolki, wrotki, in-line hokej, jazda figurowa, jazda szybka i wiele innych atrakcji sportowo-rekreacyjnych czeka na wszystkich małych i dużych na Torze Wrotkarskim przy ul. Sukielickiej w Parku Tysiąclecia.

Spartan-skate to kontynuacja imprezy, jaką organizujemy w tym miejscu od trzech lat. Przez ten czas udało nam się „zarazić” Wrocławian tymi mało znanymi dyscyplinami sportu wchodzącymi w skład sportów wrotkarskich. Rolki stały się bardzo popularne, dlatego chcemy propagować ten rodzaj aktywności fizycznej w naszych obiektach – dodaje Dariusz Kowalczyk, Prezes WCT Spartan. 

Będzie to impreza ogólnodostępna, dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, w myśl hasła „od juniora do seniora”. Piknik w szczególności dotyczyć będzie promocji aktywnego, zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Zachęcać będziemy uczestników do uprawiania różnego rodzaju sportów, a w szczególności skupimy się na promocji sportów wrotkarskich. 

9 czerwca w niedzielę, od godziny 11 do 16, to piękne miejsce w Parku Tysiąclecia na Nowym Dworze, które było areną X Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017, zapełni się mnóstwem atrakcji. Przypomnijmy, że obiekt cały czas się rozwija, a w skład kompleksu wchodzą: 

– szeroki 600 metrowy (asfaltowy), ogólnodostępny i bezpłatny tor do jazdy ulicznej

– profesjonalny tor do jazdy szybkiej – 200 metrowy (niebieski tor) o szerokości 6 metrów, który wynajmowany jest na treningi, szkolenia i na zawody dla klubów i zawodników zrzeszonych w PZSW oraz na imprezy promujące sporty wrotkarskie

KRYTE ROLKOWISKO /LODOWISKO

W tym roku, tuż obok torów wrotkarskich wybudowany i oddany został do użytku nowoczesny kryty obiekt, który już w tym sezonie pełnił funkcje lodowiska, a teraz w okresie wiosenno-letnim będzie służył jako rolkowisko. 

W ciągu ostatnich kilku lat udało nam się rozbudować i stworzyć kompletne Centrum Sportów Wrotkarskich na Nowym Dworze. Pragnę przypomnieć, że istniejące tam od The World Games tory wrotkarskie do jazdy szybkiej i ulicznej zostały oświetlone, wybudowany został skatepark dla miłośników jazdy na deskorolce,
BMX-ie, rolkach lub hulajnodze, a w ciągu ostatniego roku powstało kryte lodowisko, które w sezonie wiosenno–letnim posłuży nam jako rolkowisko – mówi Dariusz Kowalczyk Prezes WCT Spartan sp. z. o.o. 

Obiekt, a wraz z nim popularność i moda na sporty wrotkarskie we Wrocławiu rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego właśnie tutaj organizujemy ten wyjątkowy, rodzinny festyn, na który chcemy zaprosić wszystkich miłośników rolek, ale również tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać i być na naszych torach wrotkarskich czy skorzystać z krytego rolkowiska – dodaje Dariusz Kowalczyk, Prezes WCT Spartan.

Brak rolek to nie problem

Kto nie ma własnego sprzętu, a chciałby wziąć udział w naszej imprezie będzie miał taką możliwość, bo w tym dniu uruchomiona będzie wypożyczalnia rolek, gdzie będzie można wypożyczyć cały niezbędny sprzęt zarówno dla dziecka jak i dorosłego. (koszt wypożyczenia rolek 10 zł/godzinę)

Poprzez organizację tego typu imprez pragniemy zachęcić mieszkańców Wrocławia i okolicznych miejscowości, aby w bezpiecznych i komfortowych warunkach mogli uprawiać sporty wrotkarskie. Event, który organizujemy w niedzielę 9 czerwca ma także na celu wskazanie, że na tak pięknym terenie, może odbywać się sporo wydarzeń współtowarzyszących, w których mogą brać udział całe rodziny. Dlatego też – serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w naszym pikniku rekreacyjno-sportowym, który odbędzie się przy ulicy Sukielickiej. Naprawdę warto przyjść, aby miło spędzić czas, wraz z rodziną i znajomymi – mówi Maciej Moczko, Rzecznik prasowy WCT Spartan.

W programie pikniku:

 • darmowe warsztaty rolkarskie dla wszystkich od malucha do seniora – na każdym poziomie zaawansowania. Doświadczeni instruktorzy podzielą się swoją wiedzą i pasja jaką jest jazda na rolakch. Będzie można pouczyć się od podstaw jak również doskonalić swoje umiejętności rolkarskie.
 • pokaz gry w hokeja na rolkach przez męski Klub WATAHA71 i żeński WIEDŹMY71, którzy zachęcą również do wzięcia udziału w konkursach, gdzie będzie można nauczyć się jak trzymać kij hokejowy i strzelać bramki.
 • pokaz jazdy figurowej przez Klub Let’s Skate Pro.
 • pokaz jazdy szybkiej przez Klub 7 Rolki Wrocław i Slalomu Freestyle – Instruktorzy Spartana,
 • pokazy jazdy Freeskate czyli stylu jazdy nazywanego też freeride, urban skating z elementami jazdy aggressive, omijanie i pokonywanie przeszkód,
 • pokaz jazdy na nartorolkach, chętni będą mogli spróbować swoich sił w jeździe na takim sprzęcie,
 • pokaz jazdy na wrotkach przez pierwszą drużynę Roller Derby we Wrocławiu – Vratislavia MadChix Roller Squad.

Na pikniku pojawi się również Policja ze stanowiskiem do znakowania rowerów (należy mieć ze sobą rower i fakturę lub dowód zakupu) oraz Straż Pożarna ze swoim wozem strażackim, do którego będzie można wejść i poczuć się na chwilę prawdziwym strażakiem. 

Zapraszamy także: 

 • do strefy gastronomii, a w niej (między innymi) – lody, gofry, wata cukrowa ciepłe posiłki, napoje, a dla dorosłych coś więcej. 
 • do strefy relaksu – gdzie można odprężyć się na wygodnych pufach i leżakach. 
 • do strefy sportowo-rekreacyjnej, gdzie będzie możliwość zagrania w piłkę nożną pod okiem instruktorów 
 • do strefy Spartana, w której można dowiedzieć się o usługach, które oferuje Spółka i zapoznać z ofertą półkolonii letnich, a każda zainteresowana osoba może wziąć udział w ciekawym konkursie, w którym może wygrać cenne nagrody.
 • na stoisko EKOSYSTEMU – gdzie będzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące utrzymania czystości we Wrocławiu, ekologii, recyklingu oraz idei zero i less waste. Dla dzieci przygotowane będą gry i zabawy edukacyjne,
 • na stoisko NASZ WROCŁAW – na którym będzie możliwość weryfikacji/aktywacji Statusu Podatnika/Statusu Max lub założenie konta w programie. Na terenie pikniku rozmieszczone zostaną kupony, a dla znalazców przewidziane nagrody. 
 • do stoiska Akademii Pierwszej Pomocy, pokazy pierwszej pomocy, atrakcje dla najmłodszych
 • do strefy Radia GRA patrona medialnego imprezy, 

Na terenie rozstawione będą również inne atrakcje takie jak „dmuchańce” duża i mała zjeżdżalnia, długi dmuchany tor przeszkód, zamek dmuchany dla maluszków, Eurobungee, warkoczyki, bańki mydlane, a wszystko przy dobrej muzyce i letniej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich (niezależnie od wieku) – również tych, którzy nie jeżdżą na rolkach, a chcą po prostu miło spędzić czas, odprężyć się, skorzystać z wielu innych możliwości relaksu, zjeść coś, skorzystać ze strefy relaksu, posłuchać muzyki i uczestniczyć w innych atrakcjach związanych z aktywnością fizyczną i nie tylko – mówi Maciej Moczko, Rzecznik prasowy WCT Spartan.

Foto: Mat. Pras.
Foto: Mat. Pras.
Foto: Mat. Pras.

Mat. Pras.

 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content