Startuje sezon Wrocławskich Linii Turystycznych!

Fot. mat. pras.

Już 30 maja 2024r. odbędą się pierwsze w tym roku kursy Wrocławskich Linii Turystycznych. W tym sezonie uruchomione zostaną aż trzy linie obsługiwane zabytkowymi pojazdami – dwie autobusowe i jedna tramwajowa. Linie kursować będą do końca wakacji w soboty, niedziele i święta. Z pewnością będzie to ciekawy i niecodzienny sposób na dotarcie do wrocławskich atrakcji, a także zwiedzenie miasta.

Przystankiem początkowym każdego kursu będzie tradycyjnie przystanek muzealny vis a vis wrocławskiej Opery. To tam najlepiej przyjść, by rozpocząć podróż Wrocławskimi Liniami Turystycznymi, gdyż zabytkowe pojazdy od rana do wieczora będą stamtąd odjeżdżać co około pół godziny, a czasem nawet co kwadrans. Bilety na przejazd będzie można zakupić, tak jak w dawnych czasach, u konduktora. Ponadto, w pojazdach Wrocławskich Linii Turystycznych honorowane są uprzednio skasowane bilety okresowe, karta UrbanCard oraz wszystkie ulgi obecne w taryfie miejskiej.

Ceny biletów są identyczne z taryfą miejską – 4,60 zł kosztować będzie bilet normalny, a 2,30 zł bilet ulgowy. Dosiadać się i wysiadać można na każdym przystanku zamieszczonym w rozkładzie jazdy.

Linia tramwajowa T dowiezie pasażerów spod wrocławskiej Opery i Dworca Głównego przez most Grunwaldzki do ZOO i Hali Stulecia, w drodze powrotnej przejeżdżając przez Ostrów Tumski. Część kursów realizowanych będzie z przewodnikiem na pokładzie. Linia będzie obsługiwana przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego (dwa tramwaje) i MPK Wrocław (jeden wagon) i będzie kursować najczęściej co pół godziny, przed południem i pod wieczór co godzinę. Autobusy linii B rozpoczną kurs również przy Operze, następnie przejadą ulicą Szewską wzdłuż Rynku, następnie miną Ogród Botaniczny i udadzą się do ZOO oraz Hali Stulecia. Podróż będzie można kontynuować przez Aleję Wielkiej Wyspy do Hydropolis, a następnie z powrotem do Opery. Nowością w tym sezonie jest linia autobusowa H. Kursować będzie na trasie Opera – Centrum Historii Zajezdnia (ul. Grabiszyńska). Linie autobusowe będą obsługiwane wyłącznie przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego.

Rozkłady jazdy, mapa przystanków oraz wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie kstm.pl. Najświeższe informacje o Wrocławskich Liniach Turystycznych będzie można znaleźć na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/WLTWRO. To właśnie tam przed każdym weekendem będzie podawane, jakie pojazdy wyjadą na linie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content