Trudy drogi oddali św. Franciszkowi i Antoniemu

fot. archiwum Łukasza Rataja

Pojechali, dojechali, zobaczyli, a trud pielgrzymki oddali św. Franciszkowi i św. Antoniemu. Plany, które sobie założyli zrealizowali w całości. W 10 dni dojechali do Asyżu, zatrzymując się po drodze w Padwie, u św. Antoniego. Na trasie spotkali się nie tylko z trudnościami, ale przede wszystkim z ludzką życzliwością. Po powrocie odwiedzili Radio Rodzina, by opowiedzieć o swoich przeżyciach z pielgrzymki.

Pielgrzymkę rowerową do Asyżu Łukasz Rataj, Paweł i Michał Skrzypczyńscy rozpoczęli 25 kwietnia. W 10 kolejnych dni zmagali się sami ze sobą, z pogodą, trudnymi podjazdami. Jednak te trudy powierzali Bogu. Dla Pawła i Michała Skrzypczyńskich był to pierwszy taki wyjazd. Jak obaj przyznali pierwsze dni podróży zweryfikowały ich oczekiwania. Mówi o tym Paweł Skrzypczyński.

Wszyscy jednogłośnie zaznaczyli, że przez pierwsze dni pogoda ich nie rozpieszczała, a temperatury spadły nawet poniżej zera. Szczęśliwie się stało, że pierwszej nocy nie musieli spać w namiotach. Historię pierwszego noclegu opowiada Łukasz Rataj.

Każdy dzień pielgrzymki wyglądał nieco inaczej. Każdy też weryfikowało życie i, chociażby, pogoda czy przepiętrzenia na trasie. Mówi o nich Łukasz Rataj.

Czas spędzony na rowerze pielgrzymi spędzali nie tylko na pokonywaniu kilometrów, ale też na własnych myślach i modlitwie.

Choć sami wybrali trasę jaką jechali, to nie obeszło się bez niespodzianek. Wjeżdżając z Austrii do Włoch Łukasz, Paweł i Michał wjechali na drogą nazywaną Alpe Adria. Jadąc odcinkiem biegnącym właśnie z Austrii, w kierunku Wenecji znaleźli się na dawnej trasie kolejowej, która została przerobiona na ścieżkę rowerową. Bardzo obrazowo opisał ją Łukasz Rataj.

Na różnych etapach trasy Łukasz, Paweł i Michał spotkali znajomych i rodzinę, jednak najbardziej wzruszający moment pielgrzymki miał miejsce w Asyżu. Lecz nie chodziło tylko o dojechanie do celu.

Rozmowę z Łukaszem Ratajem oraz Pawłem i Michałem Skrzypczyńskimi, a także relację z ich pielgrzymki do Asyżu znajdziecie tutaj:

Fotorelacja z rowerowej pielgrzymki do Asyżu

Fot.: archiwum Łukasza Rataja, Pawła Skrzypczyńskiego i Michała Skrzypczyńskiego

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content