Europoseł B. Kempa: Do kosza Zielony Ład, pakt migracyjny i centralistyczna Europa

fot. Patrycja Jenczmionka

-Chcemy powrotu Unii Europejskiej do korzeni. Trzeba wyrzucić do kosza Zielony Ład, pakt migracyjny i centralistyczną Europę. – Jest kryzys przywództwa w Platformie Obywatelskiej – mówiła w audycji „Poranny Gość” europoseł Beata Kempa. Eurodeputowana komentowała także przebieg wyborów w Sejmiku na marszałka województwa.

Po burzliwej Sesji Sejmiku Województwa radni zdecydowali o składzie nowego zarządu naszego regionu. Marszałkiem województwa został Paweł Gancarz z klubu Trzecia Droga-PSL, wicemarszałkami Wojciech Bochnak i Michał Rado, a członkami zarządu Jarosław Rabczenko i Natalia Gołąb.

-Życzę nowemu zarządowi wszystkiego najlepszego. Będąc w opozycji będziemy patrzeć na ręce – mówiła europoseł Beata Kempa.

Europoseł skomentowała także brak większościowego poparcia posła Michała Jarosa dla jego kandydatury na marszałka województwa. Szef dolnośląskich struktur otrzymał 12 głosów, przy czym Klub KO liczy 15 osób.
-Jest kryzys przywództwa w Platformie Obywatelskiej, mówiła Beata Kempa.

Przypomnijmy, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie, które zakazuje eksponowania krzyży w urzędach, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach. – Zareagowaliśmy to kierując zaskarżenie rozporządzenia do wojewody, dodaje.

Europoseł Beata Kempa to kandydatka do Parlamentu Europejskiego na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. –Chcemy powrotu Unii Europejskiej do korzeni. Trzeba wyrzucić do kosza Zielony Ład, pakt migracyjny i centralistyczną Europę, zaznacza.

Wybory do PE odbędą się 9 czerwca.

Beata Kempa jest na miejscu 2. Zjednoczonej Prawicy do PE. Na pierwszym znajduje się Anna Zalewska, a na trzecim Michał Dworczyk.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content