Jak we Wrocławiu wyrzucać bioodpady?

Mat. Pras.

Jak wiosną i latem Wrocław radzi sobie z „zielonymi odpadami”? Właśnie zaczyna się okres częstszych odbiorów odpadów BIO. Zarządcy mogą także zamawiać kontenery na odpady pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych.

Od 15 maja do 15 września odpady bio będą odbierane co najmniej dwa razy w tygodniu dla zabudowy wielolokalowej, mówi Aleksandra Palus, rzeczniczka Ekosystemu.

Co wrzucamy do brązowego pojemnika na bioodpady? Tłumaczy Aleksandra Palus.

Gdzie wyrzucać odpady  „zielone”       
Odpady pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych – skoszoną trawę, liście, drobne gałęzie, kwiaty – umieszczamy w brązowych pojemnikach oraz – dodatkowo – w brązowych workach z napisem bio (zbiórka w workach stanowi uzupełnienie zbiórki w pojemnikach).

We Wrocławiu odpady pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych zbierane są dodatkowo w kontenerach.

Ze względu na specyfikę niektórych przestrzeni, na takich osiedlach, jak np. Biskupin i Sępolno, kontenery na odpady zielone podstawiane są nie na kilka dni, ale na stałe. „Całoroczne kontenery” na odpady zielone można znaleźć przy:

  • Kosynierów Gdyńskich 10a
  • Kosynierów Gdyńskich 60
  • Partyzantów 125
  • Jezierskiego 14

Mieszkańcom Sępolna przy ulicy Partyzantów 13 w ostatnich dniach udostępniono na stałe  kolejny kontener na odpady zielone. W tym miejscu będzie można z niego korzystać do końca sierpnia.

Jak i gdzie wyrzucać bioodpady? https://ekosystem.wroc.pl/segregacja-odpadow/bioodpady/

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content