Szkoły i miejskie instytucje zapraszają na letnie półkolonie

Mat. Pras.

Ruszyły zapisy na letnie półkolonie w placówkach oświatowych oraz w większości miejskich instytucji. Zróżnicowana oferta i bogaty wachlarz zajęć sprawi, że każde dziecko znajdzie półkolonie idealne dla siebie.
Zajęcia w szkołach
W te wakacje ponad 30 wrocławskich szkół organizuje dla uczniów letni wypoczynek. Półkolonie organizowane są przeważnie w ostatnim tygodniu czerwca i na początku lipca, w podziale na tygodniowe turnusy. Miejsc przygotowano więcej niż w roku ubiegłym.
– Każda szkoła ma swój plan półkolonii. Przeważnie jest on zgodny z zainteresowaniami uczniów, tak by chętnie przychodzili na zajęcia. W ofercie są m.in.: zajęcia sportowe, artystyczne, szachowe, muzyczne i plastyczne. Niektóre placówki będą organizować także wyjścia poza szkołę np. do zoo, muzeum czy kina – mówi Monika Dubec z Wydziału Komunikacji Społecznej UM we Wrocławiu. – Organizowane są one z reguły w godzinach, by rodzic mógł przed pracą dziecko zawieźć i po pracy je odebrać – dodaje.
Zapisy prowadzone są bezpośrednio w szkołach, gdzie należy zgłaszać chęć uczestnictwa dziecka w zajęciach.  
– Letnie półkolonie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieciaki spędzają aktywnie czas ze swoimi kolegami, a rodzice mają zapewnioną profesjonalną opiekę dziecka z gwarancją atrakcyjnych zajęć – mówi Leszek Wesołowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 71 we Wrocławiu. ­– Biorąc pod uwagę, że liczba miejsc na półkoloniach jest ograniczona, to warto już teraz zapoznać się z ofertami i nie zwlekać z podjęciem decyzji do ostatniej chwili – dodaje.
Koszt tygodniowego turnusu szkolnej półkolonii (w zależności od placówki) wynosi średnio od 100 do 300 złotych plus koszty posiłków.
Młodzieżowych Domach Kultury – bezpłatne zajęcia
Na letnie zajęcia zapraszają także wszystkie wrocławskie Młodzieżowe Domy Kultury. Chętni mogą bezpłatnie zapisać się m.in. na warsztaty: muzyczne, taneczne, plastyczne lub naukowe. Zapisy prowadzą bezpośrednio Młodzieżowe Domy Kultury.
W sumie w szkołach i Młodzieżowych Domach Kultury przygotowano ok. 9,4 tys. miejsc na letnich zajęciach i półkoloniach (więcej niż w roku ubiegłym).
Sportowo i aktywnie
Jak co roku dla dzieci, spędzających wakacje we Wrocławiu, WCT Spartan przygotował sportowe półkolonie: pływacko-rolkarskie (ul. Wejherowska 34), tenisowo-rolkarskie (ul. Spiska 1), piłkarsko-sportowe (ul. Lubińska 53 i ul. Krajewskiego 2), sportowe (ul. Hallera 81).
– To doskonała okazja, by poznać nowe sporty lub doskonalić swoje umiejętności w którejś z dyscyplin. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych obiektach, pod okiem profesjonalnej kadry opiekunów oraz terenów. Idealna okazja, by aktywnie spędzić czas wśród rówieśników – podkreśla Maciej Moczko z WCT Spartan.
Sportowe turnusy (dla dzieci od 6 do 14 lat) rozpoczynają się pod koniec czerwca i potrwają do końca sierpnia (od godz. 7.30 do godz. 16.30). Kosztują od 809 zł do 849 zł.
Więcej informacji o zapisach na stronie www.spartan.wroc.pl.  
AquaWakacje przy ul. Borowskiej
AquaWakacje to zorganizowane półkolonie dla dzieci w wieku 7-12 lat pod opieką profesjonalnych animatorów oraz ratowników. Dzieci spędzą czas w tropikalnym klimacie Aquaparku. Każdy dzień tygodnia jest z innym motywem przewodnim (m.in. Wioska Indiańska, wycieczka na Hawaje, tajemnica podwodnego świata, Piraci atakują).
– Wodna przygoda podczas AquaWakacji gwarantuje dużo zabawy i uśmiechu. Jest znakomitą okazją, by nauczyć się pływać lub poprawić technikę pływania, a także wyrobić kartę pływacką – dodaje Adrianna Pawlicka, rzeczniczka Wrocławskiego Parku Wodnego.
Wodne półkolonie startują 24 czerwca i potrwają przez całe wakacje, od godziny 7.30 do 17.00 przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku). Można zapisywać się na dowolną ilość dni (cały turnus lub na pojedyncze dni).
Cena 5-dniowego turnusu to 999 złotych. Za jeden dzień 299 złotych. Zapisy dostępne na stronie www.aquapark.wroc.pl.
Wakacje na MAXA w Hali Stulecia
Ruszyły też już zapisy na letnie półkolonie we wrocławskiej Hali Stulecia, w której dzieci (6-13 lat) będą mogły przeżyć niezapomniane wakacyjne przygody.
Zajęcia przez całe wakacje odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 17.00.
– Zabierzemy dzieci w podróż po różnych planetach, gdzie będą projektować i budować własne miasta. Także na piracką wyprawę własnym statkiem czy do Meksyku, by odkryć jego piękno. Będzie mieli też coś dla amatorów zagadek oraz miłośników architektury i ekologii – opowiada Tomasz Myszko-Wolski z wrocławskiej Hali Stulecia.
Zajęcia organizowane będą w formie warsztatów aktywnymi zabawami na świeżym powietrzu. Tygodniowy turnus wraz z wyżywieniem kosztuje 920 złotych.
Więcej informacji i zapisy na: https://halastulecia.pl/edukacja/polkolonie/ 
Półkolonie jeździeckie na Partynicach
Codzienne jazdy konne, zajęcia w stajni, nauka pielęgnacji tych zwierząt to umiejętności, które dzieci będą nabywały podczas wakacji jeździeckich na wrocławskich Partynicach. Organizatorzy letnich półkolonii przygotowali łącznie 10 turnusów.
– Dzieci będą przebywać wśród zwierząt, jeździć konno, uczyć się opiekować zwierzętami. Często zdarza się tak, że podczas półkolonii połykają bakcyla jeździectwa i we wrześniu spotykamy się z nimi podczas zająć nauki jazdy konnej w naszej szkółce – mówi Agata Więckowiak, koordynator półkolonii jeździeckich na Partynicach.
Uczestnicy półkolonii będą poznawać też różne dyscypliny konne, takie jak: woltyżerka czy working equitation. Zapoznają się z tajnikami pracy konnego oddziału straży miejskiej, spotykają się z hipoterapeutą oraz z psim behawiorystą. Nowością będą turnusy hobby horse.
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.
Turnusy startują 24 czerwca i potrwają do 30 sierpnia. Szczegóły dotyczące półkolonii oraz zapisy na www.torpartynice.pl.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content