Największe Święto Studentów we Wrocławiu – Juwenalia 2024 #WrocławRazem

Mat. Pras.

Wrocław znowu areną największego studenckiego święta w Polsce! Juwenalia 2024 #WrocławRazem, organizowane pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia, odbędą się 22 i 23 maja na Tarczyński Arena Wrocław. To wyjątkowe wydarzenie ponownie łączy siły wrocławskich uczelni publicznych i części niepublicznych, oferując dwa dni koncertów, kolorowy pochód juwenaliowy oraz wiele dodatkowych atrakcji.

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, podkreśla znaczenie tegorocznych juwenaliów:
– Jestem dumny, że możemy wspólnie z uczelniami i studentami zorganizować ponownie tak wielkie wydarzenie. Jesteśmy miastem akademickim, stawiającym na uczelnie wyższe i na wspaniałych, utalentowanych studentów, którym chcemy tworzyć jak najlepsze warunki do nauki, a później – pracy we Wrocławiu. Juwenalia są potwierdzeniem siły współpracy i jedności naszego akademickiego środowiska. To nie tylko okazja do zabawy, ale również do pokazania, że Wrocław jest miastem otwartym i wspierającym młodych ludzi. Również z tego powodu jako Miasto przekazaliśmy 200 tysięcy złotych na organizację tegorocznych Juwenaliów.

Rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Arkadiusz Wójs, dodaje:
– Wrocławskie juwenalia to piękna wieloletnia tradycja. Jednak tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe zarówno ze względu na skalę, jak i pierwszy od lat udział wszystkich wrocławskich uczelni. W tym szczególnym ośrodku akademickim, w którym ponad 100 tysięcy młodych osób z całej Polski w samym sercu miasta studiuje na wszystkich możliwych kierunkach, przez dwa szalone dni będziemy symbolicznie władać miastem i cieszyć się razem przy muzyce.

Pochód Juwenaliowy
Jednym z kluczowych elementów juwenaliów jest barwny pochód studencki, który wyruszy 22 maja o godzinie 12:00 z placu Grunwaldzkiego, przejdzie przez most Grunwaldzki, plac Dominikański aż do placu Wolności. Tam – około godziny 13:30 – studenci odbiorą klucze do miasta, symbolicznie przejmując Wrocław na czas juwenaliów. To wydarzenie ma ogromne znaczenie dla integracji społeczności studenckiej oraz pokazania jedności i siły młodych ludzi.
Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Robert Olkiewicz, zaznacza:

– Wspólne Juwenalia akademickiego Wrocławia warte są wszelkich starań. Jako rektor zawsze kibicuję staraniom studentów, i zawsze mogą oni liczyć na moje wsparcie. Studencka energia, jedność i młodość stanowią fundamenty Juwenaliów. Życzę wszystkim udanej i bezpiecznej zabawy!

Frekwencja i artyści na Wrocławskich Juwenaliach 2024
W poprzednich latach frekwencja na wrocławskich juwenaliach sięgała nawet 40 tysięcy uczestników, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i zaangażowaniu społeczności studenckiej.
W tym roku na głównej scenie wystąpią topowi artyści, m.in.: Guzior, Tribbs, Video, Kacperczyk, Young Leosia, Łydka Grubasa, Otsochodzi oraz Nocny Kochanek. Druga scena, zarządzana przez Radio Luz, będzie źródłem undergroundowych brzmień, gdzie zagrają Święty Bass, Bambi Uzi, TVB, Subwena i SPLOT. Przygotowano łącznie 30 tysięcy karnetów. Sprzedaż biletów ciągle trwa.

Miasto z wrocławskimi studentami i dla studentów
Warto z tej okazji przypomnieć, jak w swojej pierwszej kadencji prezydent Jacek Sutryk i Miasto aktywnie wspierali środowisko studenckie poprzez różnorodne programy i inicjatywy. W latach 2020-2024 miasto przyznało studentom 164 grantów o łącznej kwocie blisko 830 000 zł na realizację projektów wspierających ich aktywność i rozwój przedsiębiorczości (Fundusz Aktywności Studenckiej). Z kolei Studencki Program Stypendialny wsparł w okresie 2018-2023 łącznie 856 studentów, przeznaczając na ten cel ponad 5,5 miliona złotych.
Dodatkowo, prezydent Sutryk wręczył 50 nagród dla laureatek i laureatów Konkursu prac magisterskich Wrocławska Magnolia na łączną kwotę 240 000 zł. Ponadto Nagrodą Prezydenta Wrocławia za wybitne osiągnięcia w badaniach naukowych integrujących wrocławskie środowisko naukowe, a także artystyczne wyróżniono 11 wrocławskich uczonych i przyznano nagrody o łącznej wartości 180 000 złotych. W ramach wsparcia środowiska akademickiego, Miasto przekazało w okresie 2018-2024 niemalże 7 milionów złotych na bezpośrednią współpracę naukowców z przedsiębiorcami działającymi na terenie Wrocławia.

Juwenalia 2024 #WrocławRazem to wydarzenie, którego nie można przegapić. Świetni artyści, różnorodne atrakcje i przede wszystkim wyjątkowa atmosfera tworzą niezapomniane chwile dla wszystkich uczestników. Organizatorzy zapraszają do śledzenia mediów społecznościowych i dołączenia do tego wyjątkowego święta.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz sprzedaży biletów można znaleźć na stronie:https://www.ticketmaster.pl/event/juwenalia-2024-wroclawrazem-karnet-dwudniowy-22-23-05-bilety/35449

Zapraszamy do wspólnej zabawy i świętowania razem z Wrocławiem!
Media Społecznościowe:
Facebook: https://www.facebook.com/juwenaliawroclawrazem/
Instagram: https://www.instagram.com/juwewroclawrazem/
TikTok: https://www.tiktok.com/@juwewroclawrazem

Mat. Pras.
Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content