Otwarcie II Synodu Archidiecezji Wrocławskiej

fot. Radio Rodzina

„Duch Boga jest jak rzeka; rzeki wody żywej płyną z jego wnętrza i docierają do nas tu i teraz. Oto dzisiaj stajemy razem przed naszym Panem i wołamy: Daj nam usłyszeć Twój głos”. – mówił bp pomocniczy Maciej Małyga podczas modlitwy i katechezy w Kościele NMP na Piasku, rozpoczynających otwarcie II synodu Archidiecezji Wrocławskiej.

Katecheza na podstawie Listu do Kościoła w Ladoycei (Ap 3) zachęca kościół wrocławski do gorliwości i nawrócenia się. W uroczystość zesłania Ducha Świętego ponad tysiąc wiernych z całej diecezji wzięło udział w otwarciu II Synodu Archidiecezji.

Po modlitwie z kościoła NMP na Piasku przeszła procesja z relikwiami świętych i Litanią do Wszystkich Świętych. Towarzyszyły jej dźwięki bębnów, rogu i instrumentów. [Podobnie jak w Piśmie Świętym, gdy król Dawid sprowadził do Jerozolimy Arkę Bożą (2 Sm,6)] – dop. red.

Po dotarciu do Katedry Wrocławskiej, drzwi kościoła uroczyście otworzył Abp Józef Kupny.

O znaczeniu Synodu mówi również ks. Piotr Żuber z Sekretariatu Synodu.

Eucharystia pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego była centralnym wydarzeniem, jednak świętowanie trwało dłużej. Uczestnicy udali się do ogrodów Papieskiego Wydziału Teologicznego, gdzie czekał na nich poczęstunek.

Na przełomie maja i czerwca pracę w parafiach będą kontynuować zespoły synodalne, złożone z osób duchownych, zakonnych, proboszczów i świeckich. Metropolita Wrocławski powoła następnie skład komisji synodalnych, których zadaniem będzie utworzenie odpowiednich wytycznych dla diecezji.

Zapraszamy na relację z uroczystego otwarcia Synodu Archidiecezji Wrocławskiej! Audycja w poniedziałek 20 maja po godz. 13:10 w audycji „Dziś w Kościele”.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content