Za kilka dni otwarcie Synodu Archidiecezji Wrocławskiej!

fot. Radio Rodzina

„Synod to wspólna droga wiary. Na tej drodze jest obecny cały Kościół. Na tej drodze przychodzi moment, że jako wspólnota Kościoła Wrocławskiego zatrzymujemy się po to, by wsłuchać się w słowa Pisma Świętego” – powiedział ojciec biskup Jacek Kiciński na spotkaniu dotyczącym Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Synod zostanie uroczyście otwarty w najbliższą niedzielę – 19 maja.

Czas Synodu to czas zatrzymania się, wsłuchania w to, co Pan Jezus i Duch Święty chcą przekazać oraz rozeznawanie czego oczekują Oni od nas na danym etapie życia. Archidiecezja Wrocławska stoi przed historycznym wydarzeniem, czyli otwarciem kolejnego Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. A dlaczego historycznym? Ostatni Synod miał miejsce ponad 30 lat temu.

Czym jest Synod, u którego progu stoimy? Na to pytanie odpowiadają bp Jacek Kiciński oraz bp Maciej Małyga, biskupi pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej.

Bp Kiciński:

Bp Małyga:

Synod to rzeczywistość duchowa, która zmierza do podjęcia ważnych decyzji – na dziś i na przyszłość. Kończący się etap przygotowań do Synodu zwieńczyło przygotowanie syntez przez synodalne zespoły parafialne. Podczas spotkań na tym etapie zespoły wsłuchiwały się w głos Ducha Świętego i rozeznawały, co jest potrzebne we wspólnocie. O tym, jak są wypracowane syntezy, mówi Adriana Kwiatkowska – Przewodnicząca Sekretariatu Synodu.

Przewodnicząca opowiedziała też o wynikach syntez, czyli o odpowiedziach parafii, gdzie jako Kościół mamy się nawracać.

W niedzielę uroczyście zostanie otwarty Synod Archidiecezji Wrocławskiej. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszony jest każdy.

Do uczestnictwa w Synodzie zaprasza biskup Maciej Małyga.

Uroczysta Eucharystia w Katedrze Wrocławskiej rozpocznie się o godzinie 15:00. Radio Rodzina będzie ją transmitowało.

synodwroclaw.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content